• 2009-08-01

10. Letnia Akademia Filmowa

W dniach od 7 do 16 sierpnia 2009 roku w Zwierzyńcu będzie się odbywać 10. Letnia Akademia Filmowa. Letnia Akademia Filmowa w Zwierzyńcu to ponad 300 filmów z całego świata wyświetlanych przez 10 dni na sześciu ekranach. W tym roku wydarzenie to obchodzi swoje dziesięciolecie.

Plakat Letniej Akademii Filmowej

Plakat Letniej Akademii Filmowej

Podczas trwania Akademii bedzie można uczestniczyć w Warsztatach Kultury Filmowej, do których zaliczają się wykłady, seminaria, spotkania z twórcami i dyskusje. Uzupełnieniem oferty filmowej będą koncerty na Scenia Otwartej LAF oraz spektakle i monodramy. Najmłodsi kinomanie zostaną zabrani w Filmowe Eko-Podróże.

W programie tegorocznego LAF-u znajdą się cykle: Retrospektywa filmów Pupi Avatiego, Pociągi przeznaczenia, Stronnicza historia polskiego kina, Kino pod okupacją, Rosyjska panorama, Bohemian stories, Odkrywanie Ameryki, Z tamtej strony Tatr, Jubileusz 60-lecia Wytwórni Filmów Dokumentalnych i Fabularnych, Śniadanie mistrzów, Złota kolecja Sputnika, Retrospektywa filmów Romana Bałajana i Przystanek Budapeszt.

W dniach 10 i 11 sierpnia 2009 roku w ramach Międzynarodowych Warsztatów Filmu Animowanego organizowanych przez Stowarzyszenie Filmowe CinéEuropa w czasie Letniej Akademii Filmowej w Zwierzyńcu odbywać się będą Otwarte Dni Animacji.

Każdy zainteresowany zdobyciem podstawowych doświadczeń z dziedziny animacji, może pod okiem fachowców zrealizować krótki film metodą piksilacji, polegającej na poklatkowym filmowaniu animowanych postaci ludzkich i przedmiotów. To okazja, aby poznać poszczególne etapy powstawania filmu: od tworzenia scenariusza, poprzez prace plastyczne, aż do montażu obrazu z dźwiękiem.

Letnia Akademia Filmowa:
od 7 do 16 sierpnia 2009 roku w Zwierzyńcu

Otwarte Dni Animacji:
10 i 11 sierpnia 2009 roku
Szkoła Podstawowa im. Dzieci Zamojszczyzny
Zwierzyniec, ul. Partyzantów 3

Dodaj komentarz