• 2009-07-31

Chorzowski Teatr Ogrodowy

Dnia 31 lipca 2009 roku w Klubie Sztygarka w Chorzowie zainaugurowany zostanie trzeci sezon Chorzowskiego Teatru Ogrodowego. O godzinie 21.00 odbędzie się spotkanie ze znanym nie tylko śląskiej publiczności Robertem Talarczykiem, aktorem, reżyserem, autorem tekstów.

Podczas recitalu autorskiego Roberta Talarczyka pt. Słowa będzie można usłyszeć jego piosenki z muzyką Jiriego Toufara, Krzysztofa Maciejowskiego i Andrzeja Minkacza oraz piosenki Jaromira Nohavicy, Nicka Cave’a, Raduzy, Toma Waitsa i Nathalie Gilberta Becaud.

Wydarzenia Chorzowskiego Teatru Ogrodowego potrwają do 29 sierpnia 2009 roku. Będzie można obejrzeć spektakle: Szelmostwa Skapena Teatru Montownia i Scenariusz dla trzech aktorów w wykonaniu Andrzeja i Mikołaja Grabowskich i Jana Peszka. W programie również Teatralny Dzień świra Teatru Miejskiego im. W. Gombrowicza z Gdyni, Konopielka Teatru Polskiego z Bielska-Białej i  Skrzyneczka bez pudła Teatru Ludowego z Krakowa. Nowością na Chorzowskim Teatrze Ogrodowym będą nocne pokazy filmów i spektakle dla dzieci w sobotnie popołudnia, a także redagowana na gorąco copiątkowa gazetka czyli Sztajgerowy Cajtung.

Główna scena stanęła ponownie w Magazynie Ciekłego Powietrza i tam będą się odbywać wszystkie spektakle zaplanowane na godzinę 21.00. W drugim skrzydle około 23.00 będą wyświetlane projekcje filmów. W Galerii Straż Pożarna będzie dostępna do zwiedzania wystawa czarnobiałych górnośląskich fotografii Krzysztofa Pileckiego. W pobliżu Sztygarki stanie mała scena plenerowa,  gdzie w soboty o 16.00 będzie można obejrzeć spektakle dla dzieci.

od 31 lipca do 29 sierpnia 2009 roku
Klub Sztygarka
41-500 Chorzów, ul. Piotra Skargi 34 d

Dodaj komentarz