• 2009-07-29

Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi

Od 1 do 9 sierpnia 2009 roku w Kazimierzu i Janowcu nad Wisłą odbywać się będzie, jak co roku, Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi. Festiwal ma otworzyć projekcja filmu Prorok Jacques’a Audiarda i symboliczny uścisk ręki Grzegorza Duni, burmistrza Kazimierza i Tadeusza Koconia, wójta gminy Janowiec.

Grażyna Torbicka i Janusz Gajos, fot. Grzegorz Kondek

Grażyna Torbicka i Janusz Gajos, fot. Grzegorz Kondek

Cała przestrzeń Festiwalu tworzona jest na ten jeden tydzień w roku. W Kazimierzu nie ma kina, więc na potrzeby festiwalu buduje się kino PGE, czyli namiot na 800 miejsc, Małe Kino czyli namiot na 250 miejsc. Wieczorne projekcje odbywają się także na Rynku w Kazimierzu, na Zamku w Kazimierzu i na Zamku w Janowcu. Jednak Festiwal w Kazimierzu to nie tylko projekcje filmów.  Jak co roku w Cafe Kocham Kino odbywać się będą spotkania i wywiady z artystami. Uczestników czekają również liczne wystawy, wernisaże i koncerty.

Tegorocznej edycji festiwalu przyświecać będzie hasło Świat zwariował. Hasło to, będące często inspiracją dla wielu artystów, ma skłonić również uczestników festiwalu do zastanowienia się nad współczesnością.

Od 1 do 9 sierpnia 2009 roku
Kazimierz i Janowiec nad Wisłą

Dodaj komentarz