• 2009-07-23

Koncert Czachowskiego i Kubka

29 lipca 2009 roku o godzinie 19.00 w Śródmiejskim Ośrodku Kultury w Krakowie odbędzie się koncert Michała Czachowskiego i Janka Kubka – sitar i tabla w części indyjskiej oraz gitara z cajonem po hiszpańsku. Będzie on ostatnią już odsłoną lipcowego cyklu Nieuchwytne dźwięki z bliska.

Michał Czachowski

Michał Czachowski

Michał Czachowski – gitarzysta, kompozytor, od urodzenia wychowywał się w otoczeniu muzyki flamenco. Solo lub z grupą nagrywał wiele programów dla stacji telewizyjnych i radiowych, brał udział w sesjach nagraniowych takich zespołów jak: Blue Café, Noche de Boleros, Lean Back, Beltaine i No Name Band. Wykonywał koncerty m. in. w Austrii, Niemczech, Anglii, Francji, Włoszech, Holandii, Luksemburgu, Belgii, Czechach, Słowacji, Węgrzech, Białorusi, Rumunii, Omanie, Meksyky i Indiach.

W roku 2004 oraz 2005 został wybrany przez czytelników pisma Gitara i Bas najlepszym gitarzystą flamenco. Jego autorski album Indialucia został laureatem nagród Wirtualne Gęśle oraz Folkowy Fonogram Roku przyznawane przez Polskie Radio za najlepszą płytę 2005 roku oraz nominowany do nagrody Fryderyki 2006 w kategorii Album Roku – Folk/Etno.

Janek Kubek

Janek Kubek

Janek Kubek – multiinstrumentalista etnicznych instrumentów perkusyjnych, jedyny zawodowy tablista w Polsce. Gra z wieloma projektami i bardzo różną muzykę, ale pozostaje zafascynowany sztuką Indii. Specjalista z zakresu gry i na innych tradycyjnych instrumentach perkusyjnych, takich jak: arabska darabuka i duff, zachodnioafrykańska djembe i dun-dun, hiszpańska cajon oraz latynoamerykańskie congi.

Współpracuje z wieloma grupami wykonującymi różnorodną muzykę w dużej mierze improwizowaną (Karpatami Magicznymi, Que Passa, Scaur, teatrem Biogrupa). Poza koncertami zajmuje się budową instrumentów i działalnością warsztatową. Jego pasją jest tabla, której bogate możliwości wykorzystuje nie tylko w klasycznej muzyce indyjskiej.

Dodaj komentarz