• 2009-07-23

Jazz w lesie – Międzynarodowy Festiwal

Od 24 do 25 lipca 2009 roku w Sulęczynie potrwa Miedzynarodowy Festiwal – Jazz w lesie, impreza ta organizowana jest przez mieszkańców Sulęczyna – pekusistę jazzowego Adama Czerwińskiego i Jacka Leszewskiego, już od 1996 roku zawsze w ostatni weekend lipca, zawsze w małej kaszubskiej wsi Sulęczyno.

Na sulęczyńskiej leśnej estradzie wystąpiło już dziesiątki największych gwiazd jazzu z Polski i z zagranicy. Szczególną tradycją festiwalu Jazz w Lesie są nocne jam session’s w sali restauracyjnej ośrodka, które, bywa, że kończą się … wspólnym śniadaniem. Te improwizowane z zasady grania niejednokrotnie przekształcają się we wspaniałe koncerty w niepowtarzalnych składach. To wszystko sprawia, że Jazz w Lesie jest wydarzeniem bez precedensu i jak na razie niepowtarzalnym w skali chyba nie tylko polskiej ale także europejskiej czy wręcz światowej.

fot. Marek Rokoszewski

fot. Marek Rokoszewski

Program festiwalu:

godz. 20, Piątek

  • Piotr Wyleżoł Trio z udziałem Adama Pierończyka i Dawida Doroużki. – jeden z najwybitniejszych i najbardziej obiecujących pianistów młodego pokolenia.
  • Milo Kurtis Drum Freaks- program zainspirowany muzyką etniczną z różnych obszarów geograficznych.
  • Jan Konop Big Band z udziałem Jana Ptaszyna-Wróblewskiego.

godz. 20, Sobota

  • Maciej Obara Trio Młody, debiutujący saksofonista o wielkiej sile wyrazu i ekspresji grania.
  • Tribute to Jimmi Hendrix. Będzie to premiera płyty nagranej przez Jarka Śmietanę i jego gości. Kompozycje Hendrixa w specjalnych aranżacjach z udziałem wielu wybitnych gwiazd. Pierwsze spotkanie gwiazd Jazzu i polskiego rocka w takim wymiarze! Udział wezmą między innymi Z-STAR, Kent Sangster – sax (Kanada), Wojtek Karolak, Yaron Stavi, Maciej Sikała, Adam Czerwiński, i wielu innych.

oraz gość specjalny:

Jest liderem zespołu i utalentowaną wokalistką, o której światowi krytycy wyrażają sie jako o muzyku tworzącym hipnotyzującą atmosferę w czasie koncertów. Urodzona w Wielkiej Brytanii dorastała w rodzinie dla której muzyka jest wielka pasją. Pierwsze dwa albumy Z*’s, Woodoo dragon i Who loves Live zostały przyjęte z entuzjazmem. Do jej osiągnięć należy niewątpliwie współpraca z wielkimi muzykami jak choćby Terry Callier, Max Sedgely, Bluey Maunick, Natacha Atlas, George Benson, Nigel Kennedy. Z*’s koncertowala w Royal Albert Hall, Ruskilde, Glastonbury i wielu innych miejscach. Scena Jazzu w Lesie będzie kolejnym przystankiem na jej muzycznej drodze

Dodaj komentarz