• 2009-07-22

Noc Języków w Krakowie

24 lipca 2009 roku w godzinach od 18.00 do 22.00 w Śródmiejskim Ośrodku Kultury w Krakowie będzie miała miejsce Noc Języków. W programie wydarzenia można znaleźć krótkie kursy, filmy, koncerty i wykłady.

Uczestnicy będą mogli wziąć udział w mini-kursach kilkunastu języków obcych, 10-minutowych konwersacje z native speakerami w ok. 30 językach językach: angielskim, bułgarskim, chińskim, chorwackim, czeskim, esperanto, fińskim, francuskim, hindi, hiszpańskim, holenderskim, litewskim, niemieckim, polskim (dla obcokrajowców), rosyjskim, rumuńskim, słowackim, szwedzkim, tureckim, ukraińskim, urdu, węgierskim, włoskim i in.

Odbędzie się również pokaz filmu R. Dobrzyńskiego o Festiwalu Języków w Czeboksarach (Republika Czuwaszja w Federacji Rosyjskiej), wykład w języku esperanto przygotowany przez Katedrę Historii Literatury Oświecenia i Romantyzmu Instytutu Filologii Polskiej UJ Kultura polska w czasach Ludwika Zamenhofa oraz koncert piosenek w 25 językach w wykonaniu JoMo, (Jean-Marc Leclercq), francuskiego piosenkarza i gitarzysty, rekordzisty Guinnessa Muzyczna wieża Babel.

24 lipca, 18.00 – 22.00
Śródmiejski Ośrodek Kultury w Krakowie, ul Mikołajska 2.

Dodaj komentarz