• 2009-07-22

Małgorzata Walewska i Robert Grudzień na CD

Od 16 do 18 lipca 2009 roku w Kazimierzu na Wisłą występowali Małgorzata Walewska i Robert Grudzień. Nagranie z ich koncertu ukaże się jesienią na płycie CD.

Małgorzata Walewska i Robert Grudzień

Małgorzata Walewska i Robert Grudzień

Nagrania dokonano w kazimierskiej farze, która była jednym z miejsc tegorocznej trasy koncertowej duetu. To w Kazimierzu znajdują się organy zbudowane w 1620 r. przez Szymona Liliusza. Przy dźwiękach tego niezwykłego instrumentu artystka wykonała utwory barokowe i romantyczne, sięgając do skarbca twórczości Pergolesiego, Haendla, Francka Schuberta i Gounoda.

Małgorzata Walewska – jedna z najsłynniejszych polskich artystek operowych, gwiazda nowojorskiej Metropolitan Opera. Wybitna mezzosopranistka. W 1994 roku ukończyła z wyróżnieniem Akademię Muzyczną w Warszawie. Scenicznym debiutem artystki była rola Azy w Manru Paderewskiego na deskach Teatru Wielkiego w Warszawie (1991).

Robert Grudzień – dyrektor XXV Wieczorów Muzycznych Kazimierz Dolny 2009. Znany muzyk, menadżer, producent prestiżowych koncertów, spektakli i festiwali muzycznych, dyrektor wielu festiwali muzycznych. Jest absolwentem Akademii Muzycznej w Łodzi oraz Hochschule für Musik w Düsseldorfie. Wykłada gościnnie w Szwajcarii i Niemczech.

Dodaj komentarz