• 2009-07-22

Krótkie historie – wystawa Joanny Kowalczyk

24 lipca 2009 roku o godzinie 18.00 w Biurze Wystaw Artystycznych w Jeleniej Górze odbędzie się wernisaż wystawy Joanny Kowalczyk Krótkie historie. Wystawa będzie czynna do 14 sierpnia 2009 roku.

Joanna Kowalczyk, Nie mogę się ułożyć (2009)

Joanna Kowalczyk, Nie mogę się ułożyć (2009)

Joanna Kowalczyk rejestruje na płótnach swoje codzienne rytuały, posiłki, czas wolny, odpoczynek i przede wszystkim sen, który wyszywa z największą regularnością. Jej praca twórcza polega na autoobserwacji, to rodzaj wyszywanego pamiętnika. Kowalczyk pokazuje momenty, w których wyhamowuje pęd jej codziennego zabiegania, chwile spokoju, ciszy i refleksji. Analizuje niezagospodarowane, niezawłaszczone obszary swojego życia. Czas, który ma tylko dla siebie, znudzenie, smutek i melancholię. Formalnie prace Kowalczyk są przygaszone i bardzo oszczędne, artystka zestawia czarny kontur nici z szarością płótna, jej twórczość jest dzięki temu szczera i bardzo kobieca.

Joanna Kowalczyk (ur. 1985) – autorka instalacji oraz rozbudowanych graficznie bajek dla dzieci; jest absolwentką jeleniogórskiego Liceum Plastycznego, studiuje na ostatnim roku Wydziału Artystycznego Uniwersytetu Zielonogórskiego (licencjat: w pracowni dr Radosława Czarkowskiego). Prowadzi warsztaty artystyczne z dziećmi i młodzieżą.

Dodaj komentarz