• 2009-07-17

Ogrody Piosenek 2009

W dniach od 24 do 26 lipca 2009 roku w Muszli Koncertowej w Ogrodzie Saskim w Lublinie odbędzie się festiwal Ogrody Piosenek 2009. Festiwal Ogrody Piosenek to trzydniowe święto piosenki autorskiej.

Plakat Fesiwalu Ogrody Piosenek

Plakat Fesiwalu Ogrody Piosenek 2009

Wzrastająca z roku na rok popularność Festiwalu Ogrody Piosenek utwierdza w przekonaniu, że piosenka literacka nadal ma rzesze fanów oraz przyciąga tych, którzy znudzeni powierzchownością masowej rozrywki, pragną na kilka dni zanurzyć się w krainie piękna i łagodności. Artyści występujący na Festiwalu, poprzez liryczne teksty, przypominać będą o wartościach, które gubią się w codziennym pośpiechu.

Tegoroczna, siódma edycja Festiwalu poświęcona jest twórczości Edwarda Stachury. W tym roku obchodzona jest trzydziesta rocznicę śmierci artysty – poety, pieśniarza, wędrowca, który już za życia stał się legendą. Zarówno jego refleksyjne utwory, jak i niespokojne życie, pełne były egzystencjalnego lęku przeplatanego z afirmacją życia i jego wartości. Twórczość Stachury do dziś pozostaje uniwersalna i nieczuła na zmiany mody czy chwilowych wahań rynku.

Na trzydniowy program Festiwalu składają się recitale młodych artystów oraz występy słynnych bardów, którzy w specjalnym programie Stachura – 30 lat później będą na swój, osobisty sposób interpretować twórczość Edwarda Stachury. Przed lubelską publicznością wystąpią m.in. Mirosław Czyżykiewicz, Marek Gałązka, Anna Chodakowska, Lubelska Federacja Bardów oraz bratanek artysty – Jerzy Stachura Junior. Prezentację sylwetki Edwarda Stachury dopełnią projekcje filmowe, które odbędą się podczas pierwszych dwóch dni trwania Festiwalu.

od 24 do 26 lipca 2009 roku
Muszla Koncertowa w Ogrodzie Saskim w Lublinie

Dodaj komentarz