• 2009-07-16

Romeo i Julia według licealistów

W dniach 18 i 19 lipca 2009 roku Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego – pomysłodawca projektu Lato w teatrze, oraz Teatr Polski we Wrocławiu – realizator tej inicjatywy, zapraszają na  przedstawienie Romeo i Julia, które odbędzie się na Scenie Kameralnej Teatru Polskiego we Wrocławiu.

Jest to przedstawienie podsumowujące dwutygodniowe warsztaty, w czasie których licealiści z Dolnego Śląska pod czujnym okiem profesjonalistów przygotowali swoją interpretację tragedii Williama Shakespeara. Uczestnicy zajęć pracowali w grupach: aktorskiej, scenograficznej, muzycznej i dziennikarsko-promocyjnej.

Spektaklowi towarzyszy improwizowana na żywo muzyka Sambora Dudzińskiego, wykonywana przez artystę oraz uczestników warsztatów. Wśród instrumentów zabrzmią: saksofon, trąbka, pianino, didgeridoo oraz przedmioty codziennego użytku. Abstrakcyjne multimedialne obrazy przygotowane przez grupę scenograficzną budują przestrzeń przedstawienia.

Podczas tych warsztatów jesteśmy zdeterminowani tym, jacy ludzie zapisali się na zajęcia – wyjaśnia Marcin Czarnik, który wraz z Mileną Czarnik współreżyseruje pokaz. – Przede wszystkim dziewczyny, więc mamy dziewczyny – Romeów, i dziewczyny – Julie, to po pierwsze. Po drugie, Romeo i Julia w każdej scenie są innymi osobami. Mamy tylko dwa tygodnie pracy, więc staramy się korzystać z tego, co wiemy o sobie. Uczestnicy będą się wypowiadali w swoim imieniu, nie chcemy im niczego narzucać. Tekst Shakespeare’a traktujemy jako pewien temat, do którego będziemy dokładali różne, nasze klocki.

Otwarte pokazy dla publiczności w najbliższy weekend:
18 i 19 lipca 2009 roku o godzinie 19.00
Scena Kameralna Teatru Polskiego we Wrocławiu
50-068 Wrocław, ul. Świdnicka 28

Dodaj komentarz