• 2009-07-15

Ekopodróże dla najmłodszych

W ramach trwającej od 10 do 16 sierpnia 2009 roku 10. Letniej Akademii Filmowej w Zwierzyńcu będzie można wziąć udział w wakacyjnych spotkaniach ekologiczno-filmowych Ekopodróże, organizowanych przez Letnią Akademię Filmową we współpracy z Fundacją Rozwoju Człowieka Logikon. Zajęcia adresowane są do dzieci w wieku 3-10 lat.

Na wszystkich chętnych czeka mnóstwo atrakcji i zabaw z filmem w tle. Podczas zajęć pod okiem wykwalifikowanych pedagogów dzieci zobaczą różne części świata – będą mogły odbyć wirtualną podróż m.in. do Australii gdzie poznają środowisko życia i zwyczaje torbaczy, odwiedzą Amerykę Południową, zajrzą do indiańskiej wioski. Czekają na uczestników także ucieczki przed tygrysami, spotkania z wielbłądami, podglądanie ptaków i owadów, a odpocząć będzie można wraz z Eskimosami w igloo.

W programie także popołudniowe zajęcia plenerowe, obserwacja przyrody, podglądanie ptaków i zwiedzanie zakamarków Roztoczańskiego Parku Narodowego, mnóstwo konkursów, przygód i dobrej zabawy. A ponadto Ale Kino Najmłodszych – specjalne pokazy filmowe dla dzieci w wieku 2-4 lat, profesjonalnie dobrane filmy w dziecięcej scenerii, przy dobrej muzyce i opowieściach lektora, dzięki którym najmłodsi będą mogli przenieść się w magiczny świat fantazji.

15 sierpnia odbędzie się na Zwierzynieckim rynku święto zabawy i śmiechu – rodzinny Ekofestyn. W programie m.in.: quizy, konkursy, turnieje i zabawy o tematyce przyrodniczej, występy zespołu tańca i wiele innych niezwykłych atrakcji dla najmłodszych i ich opiekunów.

Zajęcia odbywają się w dwóch grupach wiekowych:

- grupa przedszkolna – dzieci w wieku 3-6 lat
- grupa dzieci starszych – dzieci w wieku 6-10 lat.

Warunkiem uczestnictwa jest wypełnienie karty zgłoszeniowej i wysłanie jej na adres organizatorów.

Dodaj komentarz