• 2009-07-07

Ot tak właśnie żyjemy

5 sierpnia 2009 roku, w krakowskiej kawiarnii Tajemniczy Ogród, odbędzie się wernisaż wystawy Ot tak właśnie żyjemy. Wystawa organizowana jest przez członków Krakowskiego Klubu Fotograficznego. W trakcie wernisażu odbędzie się prezentacja multimedialna.

fot. Laura i Zdzisław Dec

fot. Laura i Zdzisław Dec

Wystawa jest prezentacją fotografii z podróży po dwóch krajach byłego Związku Radzieckiego – Kazachstanie i Kirgistanie. Ich mieszkańcy to często ludzie biedni, ale dumni ze swoich narodów, historii, tradycji, muzułmańskiej religii i przepięknej przyrody. Ludzie Ci są otwarci na inne kultury, życzliwi i skorzy do pomocy. Chociaż los ich nie rozpieszcza, a życie wymaga wielu wyrzeczeń potrafią i lubią się bawić, a uśmiech na ich twarzach nie jest wyuczonym grymasem znanym nam z kultury zachodniej, ale spontanicznym i przyjaznym zaproszeniem do zawarcia znajomości.

Laura i Zdzisław Dec są podróżnikami i fotografami z zamiłowania, a Krakowianami z wyboru. Zafascynowani kulturą Wschodu od lat odwiedzają kraje byłego Związku Radzieckiego, Azji i kultury islamu. Uczestniczyli w wielu warsztatach i plenerach fotograficznych przy Śródmiejskim Ośrodku Kultury, Dworku Białoprądnickim, Krakowskim Towarzystwie Fotograficznym i Nowohuckim Centrum Kultury. Członkowie Krakowskiego Klubu Fotograficznego.

fot. Laura i Zdzisław Dec

fot. Laura i Zdzisław Dec

Wystawy indywidualne: Wot żizń takaja ŚOK Kraków 2004, Białoruś-Kontrasty DB Kraków 2005, W kręgu polarnego dnia DB Kraków
2006, Chiny w 5-ciu smakach Tajemniczy Ogród Kraków 2008, Harmonia i Chaos POU Kraków 2008 oraz liczne wystawy zbiorowe i pokonkursowe.

Ot tak właśnie żyjemy
wernisaż 5 sierpnia 2009 r. godz. 18.30
Miejsce: Kawiarnia Tajemniczy Ogród
Plac Nowy 9, Kraków-Kazimierz
wystawę można oglądać do 1 września 2009 r.

Dodaj komentarz