• 2009-07-04

Namiętności w Teatrze Ateneum

8 i 9 lipca 2009 roku o godzinie 19.00 na Scenie Głównej w Teatrze Ateneum będzie można zobaczyć przedstawienie Namiętności w reżyserii Izabelli Cywińskiej.

Według Oscara Wilde’a Między mężczyzną a kobietą przyjaźń nie jest możliwa. Namiętność, wrogość, uwielbienie, miłość – tak, lecz nie przyjaźń. Warto sprawdzić czy ta opinia o relacjach męsko-damskich jest prawdziwa. Namiętności powstałe w oparciu o adaptację opowiadań Isaaka Bashevisa Singera są opowieścią o trzech kobietach, które na różnych etapach swojego życia szukają pasji i pożądania. Ich relacje z mężczyznami są skomplikowane i dwuznaczne. Ideałem mężczyzny wydaje im się pisarz, który bada delikatną naturę kobiecych emocji.

W roli Autora, którego twórczość rozpala w kobietach ogień uczuć występuje Grzegorz Damięcki. Wielbicielki jego talentu są kreowane przez Jadwigę Jankowską-Cieślak oraz Magdalenę Zawadzką, występującą w roli kobiety z brodą, co nadaje inscenizacji rys komediowy. Spektaklowi towarzyszą poetyckie songi napisane przez Andrzeja Poniedzielskiego do muzyki Jerzego Satanowskiego. Magiczną scenografię do spektaklu zaprojektował Jan Kozikowski.

Teatr Ateneum im. Stefana Jaracza
ul. Jaracza 2, 00-378 Warszawa

Dodaj komentarz