• 2009-06-24

Poranek filmowy z Zofią Oraczewską

28 czerwca 2009 roku o godzinie 12.30 w Centrum Sztuki WRO we Wrocławiu odbędą się Niedzielne Poranki Filmowe – prezentacje filmów animowanych w ramach cyklu Przedszkole mediów. Będzie to ostatni poranek w edycji wiosennej, podczas którego zapoznać się będzie można z retrospektywą filmów Zofii Oraczewskiej.

Poranek Filmowy - retrospektywa filmow Zofii Oraczewskiej

Poranek Filmowy - retrospektywa filmów Zofii Oraczewskiej

Podczas ostatniego przed wakacyjną przerwą Poranka Filmowego w Centrum Sztuki WRO, w cyklu retrospektyw polskich twórców dzieci zobaczą filmy jednej z najbardziej znanych polskich animatorek, Zofii Oraczewskiej. Przypomniana zostanie seria przygód Koziołka Matołka, film z cyklu Bajki naszych pradziadków oraz dobrze znane już porankowej publiczności przygody 2 Kotów i 1 Psa.

Zofia Oraczewska ukończyła architekturę wnętrz na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Od 1958 roku pracowała jako animator w Studiu Miniatur Filmowych, od 1961 roku pracowała jako samodzielny reżyser. Poświęciła się głównie realizacji filmów dziecięcych, zwłaszcza seryjnych, tworzyła również nagradzane na festiwalach filmy autorskie. Jej Bankiet z 1976 roku nie przestaje być jednym z najpopularniejszych filmów w historii polskiej animacji.

Program pokazu:

- Konkurs śpiewu, z serii Dziwne przygody Koziołka Matołka
- Z bajek naszych pradziadków: Tornister, czapka i róg, wg Braci Grimm
- Łowy, z serii 2 Koty + 1 Pies

28 czerwca 2009 roku o godzinie 12.30
Centrum Sztuki WRO,
ul. Widok 7, Wrocław

Dodaj komentarz