• 2009-06-24

II tura castingu do filmu fabularnego

10 lipca 2009 roku w godzinach od 10.30 do 19.00 w Sali Czarnej Centrum Kultury w Lublinie odbędzie się II tura castingu do filmu fabularnego o roboczym tytule Wyłączność. Poszukiwane są osoby do ról epizodycznych i statystów.

Laura, po kilku latach związku, nagle odchodzi bez słowa wyjaśnienia. Szymon stara się ją odnaleźć, żeby pojąć dlaczego. Lecz dziewczyna robi wszystko, żeby nie dopuścić do konfrontacji. Ostatecznie los po raz kolejny splata ich drogi. Ale w okolicznościach, o których zapewne oboje woleliby zapomnieć. (…) Wyłączność to nasycony silnymi emocjami film obyczajowy, z atmosferą zagęszczającąsię z minuty na minutę. To mroczna historia o odrzuceniu i braku miłości, w której każda ze scen ujawnia strzępki informacji o głównych bohaterach, stopniowo układające się w logiczną całość. W miarę rozwoju akcji widz dokonuje wszechstronnej obserwacji postaci i prezentowanych przez nie postaw. Dzięki tak skonstruowanej fabule umożliwiamy odbiorcy analizę zaistniałych wydarzeń z zupełnie innej perspektywy – z wiedzą, której nie posiadał na początku filmu

Scenariusz powstał na podstawie opowiadania Etgara Kereta ze zbioru Tęskniąc za Kissingerem. Tekstów do wykorzystania (nauczenia się) podczas zdjęć próbnych na castingu należy szukać na stronie internetowej Lubelskiej Grupy Filmowej. Reżyseria i scenariusz – Krzysztof Szot z Lubelskiej Grupy Filmowej. W rolach głównych wystąpią: Lesław Żurek, Agnieszka Judycka, Leszek Bzdyl, Jan Peszek.

Planowany termin zdjęć: druga połowa sierpnia 2009
Planowany czas trwania filmu: 12 minut
Produkcja: Lubelska Grupa Filmowa (Lublin)
Koprodukcja: Kinoteatr Projekt – Centrum Kultury w Lublinie / Stowarzyszenie Centrum Kreatywności (Lublin)

Twórcy:

  • Krzysztof Szot (scenariusz i reżyseria), absolwent Akademii Filmu i Telewizji w Warszawie, specjalność: reżyseria filmowa; założyciel i w-ce prezes Stowarzyszenia Lubelska Grupa Filmowa.
  • Kacper Fertacz (zdjęcia), student Wydziału Radia i Telewizji UŚ na kierunku Realizacji Obrazu Filmowego, Telewizyjnego i Fotografii; autor zdjęć do krótkich filmów fabularnych nagradzanych na festiwalach w Polsce i zagranicą oraz reklam i teledysków;
  • Małgorzata Klima (montaż), długoletni prezes Akademickiego Studia Filmowego KUL w Lublinie, montażysta w Telewizji Polskiej S.A. w Warszawie.

Dodaj komentarz