• 2009-06-22

Wręczenie nagrody Short Waves

24 czerwca 2009 roku o godzinie 20.30 w warszawskim Kino Lab przed pokazem Future Shorts Extra 2 odbędzie się wręczenie nagrody głównej Festiwalu Polskich Filmów Krótkometrażowych Short Waves.

Myjnia Jana P. Matuszyńskiego, zwycięzcy Short Waves, otrzymała najwięcej głosów. Ten utrzymany w duchu greckiej tragedii, i w tempie rodem z twórczości Quentina Tarantino film, zasłużył na nagrodę. Jan P. Matuszyński udowodnił, że kino gatunków ciągle żyje, że ma racje bytu nie tylko w kinie pełnometrażowym, ale również w krótszej formie filmowej. Twórca nie dość, że zapewnił widzom doskonałą zabawę, to nie zabrakło w Myjni emocji, napięcia i przede wszystkim profesjonalnego wykonania.

Po pokazie Future Shorts Jan P. Matuszyński zaprezentuje swój najnowszy, również krótkometrażowy film Wiem kto to zrobił. To utrzymana w nastroju thrillera opowieść o młodym mężczyźnie, który tuż po powrocie z wojska dowiaduje się, że jego dziewczyna została brutalnie pobita i zgwałcona. Prowadzone na własną rękę śledztwo niekoniecznie prowadzi go tam, gdzie chciałby się znaleźć. Motyw przemocy i zemsty na napastniku przywołuje słynny, kontrowersyjny film Nieodwracalne. Wiarygodne portrety psychologiczne i nie spadające napięcie sprawiają, że mamy do czynienia z intensywnymi 25 minutami. W rolach głównych wystąpili Roma Gąsiorowska i Lesław Żurek. Po pokazie znajdzie się chwila na spotkanie i rozmowę z twórcami filmu.

24 czerwca 2009 roku
Kino Lab
Warszawa

Dodaj komentarz