Rusza Akademickie Radio Studenckie w Krakowie

22 czerwca 2009 roku o godzinie 10.00 w Krakowie na częstotliwości 100,5 FM usłyszeć będzie można nową Radiofonię. Akademickie Radio Społeczne rozpocznie nadawanie programu skierowanego głównie do ludzi w wieku 20-35 lat. Nowego krakowskiego radia będzie można słuchać w eterze oraz w internecie na jego stronie internetowej.

Początkowo na antenie usłyszeć będzie można pasma muzyczne oraz autorskie programy – muzyczne i publicystyczne. Start pełnej ramówki przewidziany jest na początek października. Redaktorem naczelnym radia jest Marcin Lewandowski, członek zarządu Fundacji Krakowskiego Radia Akademickiego. Jak mówi, radio ma być otwarte: na idee, na nowe osoby, na wszelkie pomysły, które tylko warsztatowo znajdują uzasadnienie w eterze lub internetowej odsłonie rozgłośni. Będzie to otwarta platforma wyrażania myśli, gdzie dopuszczalny będzie pewien element chaosu w zamian za szczerość przekazu, dywersyfikację prezentowanych poglądów – i co najistotniejsze – łatwość dostępu do anteny.

Na chwilę obecną radio tworzy ponad pięćdziesiąt osób, pełnych zapału i nowych pomysłów na audycje. Chcą, by Radiofonia była młoda brzmieniem. Celują przede wszystkim w grupę młodych, lecz już choć trochę ukształtowanych intelektualnie, estetycznie czy światopoglądowo osób.

Na antenie znajdzie się też miejsce dla audycji publicystycznych i informacyjnych. Słuchacze informowani będą o tym, co dzieje się w Krakowie, w szerokim tego słowa znaczeniu. Jest to radio niezależne.

22 czerwca 2009 roku od godziny 10.00
Kraków

Komentarze (3) do artykułu “Rusza Akademickie Radio Studenckie w Krakowie”

 1. krasnal

  do bani, bo nie mozna ich sluchac w internecie, poza tym nie widac na stronie tych ludzi, kółko wzajemnej adoracji.. ponad 70 osób? gdzie to sie pomiesci… heheh i nagrywane audycje?? lool zywe radio?

 2. eustachy

  to jest żenada.. już naprawdę lepsze było to poprzednie, choć pachniało starocią, ale było lepsze.. żeby studenci wypowiadali się na temat aborcji?? i to tylko jeden front? a gdzie pozostałe opinie?
  Audycje? żero profesjonalizmy w nazwach.. “coś się wymysli” no sorry.. aha i widać ten akademicki oddźwięk np w tej ramówce i stronie http://www... luudzie to kolejne radio jazz.. masakra

 3. Mateusz

  ciesze się że pojawiło się, na nowo, radio grającą jakość
  tak trzymać
  pozdrawiam

Dodaj komentarz