• 2009-06-20

Kolejne zdjęcia Kacpra Kowalskiego nagrodzone

Kolejne zdjęcia Kacpra Kowalskiego nagrodzone – to trzecia ważna nagroda dla Kowalskiego w 2009 roku – po World Press Photo i Grand Press Photo. Każdą z nich – co zdarza się rzadko, Kacper Kowalski otrzymał za inne zdjęcia.

dddddddddddddddd

Seria "Wyspa" Kacpra Kowalskiego

Za serię Wyspa Kacper Kowalski otrzymał 3. nagrodę w kategorii Przyroda i środowisko naturalne – fotoreportaż w konkursie BZ WBK Press Photo 2009.

Kacper Kowalski urodził się w 1977 roku w Gdańsku. Ukończył architekturę na Politechnice Gdańskiej. Fotografią zajął się dzięki swojej innej pasji – paralotniarstwu. Kowalski jest licencjonowanym instruktorem paralotniarstwa i wielokrotnie nagradzanym pilotem sportowym. Zajmuje się niemal wyłącznie fotografią lotniczą. Za swoje zdjęcia otrzymał wiele nagród i wyróżnień w konkursach fotograficznych, m. in. World Press Photo, Grand Press Photo, BZWBK Press Photo, National Geographic, Pilsner Urquell International Photography Award.

Seria "Wyspa" Kacpra Kowalskiego

Seria "Wyspa" Kacpra Kowalskiego

BZWBK Press Foto 2009 to piąta edycja ogólnopolskiego konkursu skierowanego do fotografów prasowych, którego patronem medialnym jest Rzeczpospolita, a organizatorem Bank Zachodni WBK. Do biura konkursowego wpłynęło niemal 6 tysięcy zdjęć przysłanych przez 325 autorów w sześciu kategoriach: społeczeństwo, portrety, wydarzenia, cywilizacja, sport, przyroda i środowisko naturalne.

Dodaj komentarz