• 2009-06-19

Międzynarodowy Dzień Uchodźcy w SWPS

19 czerwca 2009 roku w siedzibie Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie odbędzie się pokaz filmów dokumentalnych o uchodźcach. Będzie to okazja do spotkań z ich twórcami oraz obejrzenia wystawy fotografii Zapomniani. To tylko niektóre atrakcje jakie zaplanowano z okazji Międzynarodowego Dnia Uchodźcy.

W siedzibie Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej odbędzie się również prezentacja dotycząca Zespołu Stresu Pourazowego u uchodźców oraz dyskusja panelowa Pomagać, ale jak. Podczas obchodów Międzynarodowego Dnia Uchodźcy w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej odbędzie się sesja poświęcona pomocy psychologicznej osobom starającym się w Polsce o uzyskanie statusu uchodźcy. W programie uwzględniono pokaz filmów dokumentalnych i spotkanie z ich autorkami: Krystyną Kurczab-Redlich, znaną dziennikarką, korespondentką w Rosji i Czeczenii, twórczynią filmu SOS dla Czeczenii oraz Justyną Tafel, reżyserką etiudy Połowa mnie. Film nagradzano na licznych festiwalach filmowych, w tym dla najlepszego filmu w sekcji Filmy o świecie islamu w Teheranie na Międzynarodowym Festiwalu Filmów Krótkich.

Podczas spotkania odbędzie się dyskusja panelowa z udziałem uchodźców, którzy uciekli do Polski i starają się zaadaptować w naszym kraju, osób dokumentujących wydarzenia w Czeczenii oraz życie uchodźców w Polsce: przedstawicieli organizacji działających na rzecz uchodźców, psychologów pracujących z uchodźcami oraz studentów SWPS którzy przedstawią wnioski i obserwacje z praktyk odbytych w organizacjach wspierających uchodźców.

Organizatorami sesji są Fundacja Międzynarodowa Inicjatywa Humanitarna, studenci SWPS uczęszczający na zajęcia z modułu Pomoc psychologiczna dla migrantów dobrowolnych i przymusowych oraz prof. dr hab. Halina Grzymała-Moszczyńska, kierownik modułu, psycholog religii i kultury, koordynatorka badań nad procesem akulturacji Polaków wyjeżdżających za granicę oraz cudzoziemców przybywających do Polski.

Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej
Warszawa

Dodaj komentarz