PechaKuchaNight w ramach Podwodnego Wrocławia

13 czerwca 2009 roku o godzinie 20.20 w Browarze Mieszczańskim we Wrocławiu odbędzie się pierwsze wrocławskie spotkanie PechaKuchaNight, które odbędzie się w ramach festiwalu Podwodny Wrocław’09.

pknzaproszenie

PechaKucha (czyt. pe-cza-kcza) w języku japońskim oznacza pogawędkę. Od kilku lat jednak określenie to kojarzone jest ze spotkaniami kreatywnych ludzi, podczas których prezentują oni swoje projekty, pomysły i ukończone prace ze wszystkich dziedzin sztuki. Żeby wziąć udział w PechaKuchaNight nie trzeba być znanym artystą, wystarczy mieć do powiedzenia (i pokazania) coś ciekawego. Formułę tę wymyślili architekci Astrid Klein i Mark Dytham z Klein Dytham Architecture, a inauguracyjne spotkanie odbyło się w 2003 roku w tokijskim klubie Superdeluxe. Szybko okazało się, że zapotrzebowanie na tego typu wydarzenia jest ogromne i dziś PechKuchaNight odbywa się w 165 miastach świata. Teraz dołącza do nich Wrocław.

Każdy z projektantów ma dla siebie 6 minut i 40 sekund. W tym czasie pokazuje 20 slajdów, przez 20 sekund każdy. Potem na scenę wkracza kolejny uczestnik. Czasu jest niewiele, więc pokaz musi być szybki, konkretny i na temat. PechaKucha jest antytezą niekończących się wykładów i referatów, którymi zainteresowany jest wyłącznie prelegent. Tu publiczność nie spogląda co chwilę na zegarek.

Uczestnicy: BUCK Architekci, Barbara Chabior (klub Niskie Łąki/Stowarzyszenie Od Podwórza) i Marta Stoces (artystka/kampania Love Revolution), Michał Gdak (projektant), KameleonLab (architektura), Knockoutdesign, Kolektyf (architektura/graffiti/grafika/fotografia), Maćków Pracownia Projektowa (architektura), Pożyteczni Producenci Piękna (działania animacyjno-artystyczno-społeczne), Bartosz Ślusarski (artysta), Timelinesystem (architektura informacji) i VROA architekci.

13 czerwca 2009 roku o godzinie 20.20
Browar Mieszczański
ul. Hubska 44-48, Wrocław

Dodaj komentarz