• 2009-06-12

Literaturomanie 2009 – Dni Nagrody Literackiej Gdynia

W dniach od 12 do 13 czerwca w ramach tegorocznej, czwartej edycji Nagrody Literackiej Gdynia odbędzie się dwudniowy festiwal Literaturomanie – Dni Nagrody Literackiej Gdynia, których kulminacyjnym momentem będzie uroczysta Gala Finałowa, wraz z ogłoszeniem laureatów.

Wszyscy autorzy nominowani zostaną zaproszeni do spotkania się z trójmiejską publicznością w Teatrze Miejskim im. Witolda Gombrowicza. Na rozmaitych spotkaniach gościć będą nie tylko tegoroczni nominowani, ale także m.in. zwycięzcy z poprzednich edycji Adam Wiedemann, Marek Zaleski oraz niekwestionowane tuzy polskiej literatury Hanna Krall i Janusz Głowacki.

Z końcem festiwalu, cała uwaga przeniesie się na scenę plenerową przy Darze Pomorza. Godzinna Gala Finałowa przyniesie najważniejsze rozstrzygnięcia. Kostki Literackie oraz nagrody pieniężne trafią w ręce trojga laureatów, którzy jeszcze tego samego roku, jesienią, będą gościć ponownie w Gdyni, podczas przygotowanych specjalnie dla nich (oraz miłośników ich twórczości) spotkań autorskich.

Dodaj komentarz