• 2009-06-12

Fotografie Aarona Sosa w Częstochowie

12 czerwca 2009 roku o godzinie 18.00 w Galerii Fotografii Art-Foto w Regionalnym Ośrodku Kultury w Częstochowie odbędzie się wernisaż wystawy Aarona Sosa Wenezuela codzienna.

fot. Aaron Sosa

fot. Aaron Sosa

Aaron Sosa urodził się w 2980 roku w Caracas, Wenezuela. Ukończył Techniczną Szkołę Sztuk Wizualnych Cristóbal Rojas (Escuela Técnica de Artes Visuales), w Caracas. Bierze czynny udział we wszelkiego typu wydarzeniach i eventach o zasięgu ogólnokrajowym, jak również międzynarodowym, związanych z dziedziną fotografii, z których warto wspomnieć I Narodowy Festiwal Fotografii Clarines 2000 i I Miesiąc Fotografii Caracas 2003.

W latach 2000-2003 prowadził zajęcia na wydziale fotografii w Szkole Technicznej Sztuk Wizualnych Cristóbal Rojas, wInstituto de Diseño Perera oraz Instituto Universitario Monseñor de Talavera w Caracas. W 2002, jako odkrycie w dziedzinie fotografii, uczestniczył w I Kongresie Fotografii – Maracaibo 2002. W tym samym roku zdobył III nagrodę VI Salonu Fotografii Seguros Catacumbo w kategorii fotografia czarno-biała, Maracaibo.

fot. Aaron Sosa

fot. Aaron Sosa

W 2006 zajął I miejsce I Narodowym Salonie Fotografii – Jóvenes Fotógrafos con Venezuela w kategorii Kolor – Profesionaliści. W 2007 r. jury konkursu Premio Venezolano de Fotografía Goethe Institut przyznaje mu I nagrodę w kategorii: Profesjonaliści. Wybrany spośród młodych fotografów Wenezueli do reprezentowania swego kraju podczas Konwentu Współpracy Kulturalnej 2007 w Hawanie, Kuba. Aaron Sosa jest założycielem i członkiem stowarzyszenia fotografów LUZ CONTINUA oraz wytwórni CUPIRO’S FILMS 2007 C.A.

Pracował również jako fotograf w dziale Technologii Edukacyjnej w Ministerstwie Edukacji, Kultury i Sportu, jako fotograf Fundacji Konstrukcji i Dotacji Edukacyjnych (FEDE). Jego fotografie publikowane były w dziennikach oraz przeglądach obiegu prasy krajowej. Obecnie pracuje jako fotograf freelance i rozwija własne projekty.

Dodaj komentarz