• 2009-06-12

Balans z Martinem Kaltwasserem i otwarcie The Eldorado Summer Resort

20 czerwca 2009 roku od godziny 12.00 do 18.00 w parku przed Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski w Warszawie odbędzie się Balans – piknik refleksyjno – wypoczynkowo – warsztatowy z Martinem Kaltwasserem, połączony z otwarciem The Eldorado Summer Resort (for passive and active laziness).

0906kaltwasser_news01

Autor: Martin Kalwasser

W trakcie kolejnej odsłony WUW-u, wspólnie z a-i-r laboratory, poszukiwać będzie można balansu pomiędzy życiem i pracą. Zajęcia poprowadzi berliński artysta Martin Kaltwasser. W poszukiwaniu nowych form samokształcenia odbędzie się piknik w nowo powstałym The Eldorado Summer Resort. Uczestnicy uniosą się 150 cm nad ziemią, na specjalnie wybudowanych przez Martina Kaltwassera platformach. W planach uwzględniono uprawianie aktywnego lenistwa, klinikę dla pracoholików, refleksję i zabawę. Martin Kaltwasser podzieli się swoimi doświadczeniami z życia berlińskiego artystycznego prekariatu. Zaproponuje serię gier i zabaw dla przywrócenia zaburzonej równowagi pomiędzy życiem i pracą, stresem i zabawą. Opowie o tym, jak samo – organizować wolny czas, jak robić rzeczy za darmo i ile to tak naprawdę kosztuje.

Martin Kaltwasser współpracuje ściśle z Folke Koebberling. Ich wspólne prace dotyczą przestrzeni publicznej jako pola eksperymentów artystycznych. Łączą oni strategie samoorganizacji z pro-ekologicznym nastawieniem. Od lat są aktywnymi uczestnikami artystycznego życia Berlina, realizując też dziesiątki prac poza granicami Niemiec. We wspólnych projektach stosują recykling wykorzystanych już raz materiałów. Jak mówi ich motto: One man’s trash is another man’s treasure. Poprzez swoje działania wytwarzają alternatywy dla powszechnie akceptowanych stylów życia. Między marcem i czerwcem 2009 roku byli rezydentami programu a-i-r laboratory CSW Zamek Ujazdowski.

The Eldorado Summer Resort (for passive and active laziness) to ich wspólny projekt zrealizowany w trakcie pobytu twórczego w Warszawie. Artyści zaplanowali nowe wykorzystanie parku znajdującego się przed Zamkiem Ujazdowskim zmieniając go w miejsce pasywnego i aktywnego lenistwa. Obecnie w okolicach budynku Laboratorium można już oglądać szklarnie, do których Folke Koebberling przesadziła rośliny znalezione wokół CSW. Martin Kaltwasser w parku przed Zamkiem skonstruował wiszące platformy – miejsce spotkań i zabaw, na których odbędzie się piknik.

20 czerwca 2009 roku od godziny 12.00 do 18.00
Park przed Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski
Warszawa

Dodaj komentarz