• 2009-06-09

Trzy siostry wracają na scenę

16 i 17 czerwca 2009 roku w Teatrze Polskim we Wrocławiu odbędzie się spektakl Trzy siostry według Antona Czechowa w reżyserii Moniki Pęcikiewicz. Spektakl powraca po dłuższej nieobecności. To ostatnia szansa na zobaczenie tego spektaklu nie tylko przed wakacjami, ale także przed remontem Sceny im. Jerzego Grzegorzewskiego.

"Trzy siostry", reż. Monika Pęcikiewicz

"Trzy siostry", reż. Monika Pęcikiewicz

Trzy siostry to współczesna wersja klasycznej sztuki Czechowa. Reżyserka przełożyła świat trzech sióstr na wrażliwość dzisiejszych kobiet, dojrzalszych od literackich pierwowzorów. Masza, Irina i Olga ciągle czekają na miłość. W przedstawieniu zamiast Czechowowskich zachodów słońca, ogrodowych altan, wiśniowych sadów i samowarów obejrzeć będzie można projekcje wideo, prawosławny chór i orkiestrę grającą na domowych sprzętach codziennego użytku. Piosenkę Sambora Dudzińskiego wykonuje Kinga Preis.

Przekładu dokonał Artur Sandauer. Reżyserią i adaptacją zajęła się Monika Pęcikiewicz. Dramaturgia: Janusz Margański, scenografia: Karolina Benoit, opracowanie muzyczne: Monika Pęcikiewicz, Aleksander Chudobin. Instrumenty i kompozycja w I akcie: Sambor Dudziński. Projekcje i reżyseria światła: Karina Kleszczewska.

Obsada: Bożena Baranowska, Kinga Preis, Halina Rasiakówna, Anna Ilczuk, Jadwiga Skupnik, Wiesław Cichy, Stanisław Melski i inni. Rolę Andrzeja Siergiejewicza Prozorowa objął po zmarłym Tadeuszu Szymkowie Marcin Czarnik. W spektaklu wystąpi również chór Sinaxis.

16 i 17 czerwca 2009 roku
Teatr Polski
Wrocław

Dodaj komentarz