• 2009-06-09

Koncert Giulia y los Tellarini w Polsce

17 czerwca 2009 roku w klubie Przestrzeń XO we Wrocławiu odbędzie się koncert Giulia y los Tellarini. Kolejne konserty: 18 czerwca w warszawskim klubie Fonobar i 19 czerwca w Klubie muzycznym Eskulap w Poznaniu.

barcelona

Giulia y los Tellarini

Giulia y los Tellarini jest zespołem unikalnym na skalę światową. Ich muzyka stanowi bowiem niebanalną, jedyną w swoim rodzaju fuzję elementów muzycznych z całego świata. Sugestywne chanson, łacińskie tremendismo, meksykańska tragedia, a także elegancki jazz to tylko nieliczne elementy, za pomocą których Giulia y los Tellarini kreują swoje wyjątkowe muzyczne krajobrazy.

Zespól pochodzi z Barcelony. Swoją popularność zawdzięcza przede wszystkim Woody’emu Allenowi, który w ścieżce dźwiękowej do swojego najnowszego filmu Vicky, Cristina, Barcelona (polska premiera filmu 17.04.2009) wykorzystał kompozycje grupy. Dzięki temu muzycy szybko stali się rozpoznawalni na całym świecie. Owocem współpracy zespołu jest płyta zatytułowana Eusebio. Krążek został wydany w 2007 roku. To właśnie z niego pochodzi utwór Barcelona, który stał się muzycznym motywem przewodnim filmu Allena. Polska premiera albumu 9.05.2009.

Aktualnie muzycy pracują nad nową płytą. Ma być ona mieszanką elementów muzyki tanecznej, wzbogaconej nowym instrumentarium. Premiera planowana jest na lipiec 2009 roku.

Dodaj komentarz