• 2009-06-06

Koncert Paal Nilssen-Love & Frode Gjerstad oraz Slug Duo

12 czerwca 2009 roku o godzinie 21.00 w Ośrodku Postaw Twórczych we Wrocławiu odbędzie się koncert Paal NIlssen – Love& Frode Gjerstad z Norwegii oraz Slug Duo z Polski.

Koncert Paal Nilssen - Love
Paal Nilssen-Love od 1990 roku był aktywny początkowo na norweskiej, a następnie europejskiej i amerykańskiej scenie jazzowej. Aktualnie stale współpracuje z takimi zespołami i muzykami, jak: Atomic, School Days, The Thing, Frode Gjerstad Trio, Sten Sandell Trio, Scorch Trio, Territory Band, FME a także koncertuje i nagrywa w duetach (Ken Vandermark, John Butcher, Mats Gustafsson, Frode Gjerstad).

Frode Gjerstad jest norweskim muzykiem jazzowym i  improwizatorem. Na scenie muzyki improwizowanej zaistniał od 1968 roku. Jest prawdziwym weteranem sceny, zarówno jako muzyk i działacz. Jest aktywny w wielu składach norweskich i międzynarodowych. Współpracował, nagrywał i tworzył m.in. z brytyjskim perkusistą Johnem Stevensem (zespół Detail), norweską grupą eksperymentalną The Circulasione Totale Orchestra, Williamem Parkerem, Peterem Brotzmannem, Derekiem Bailey, Kevinem Nortonem, Paalem Nilssenem-Love i Yvindem Storesundem (Frode Gjerstad Trio), Nickiem Stephensem (grupa Calling Signals), amerykańskim pianistą Boragem Bergmanem, Evanem Parkerem oraz wieloma innymi.

Slug Duo

Slug Duo

Slug Duo to wspólny projekt dwóch wrocławskich muzyków: Kuby Suchara (perkusja) oraz Gerarda Lebika (saksofon, klarnet, elektronika). Grają oni swobodne kompozycje i improwizacje utrzymane w duchu nietypowych rozwiązań stylistycznych, rytmicznych, metrycznych, melodycznych i aranżacyjnych. Całość wzbogacona jest minimalną elektroniką.

12 czerwca 2009 roku o godzinie 21.00
Ośrodek Postaw Twórczych
Wrocław

Dodaj komentarz