• 2009-06-06

7 Festiwal Kultury Dziecięcej w Pacanowie

Od 13 do 14 czerwca 2009 roku trwać będzie 7. Festiwal Kultury Dziecięcej w Pacanowie. Odbędzie się premiera wielkiej plenerowej księgi Przygód Koziołka Matołka w formacie XXL, ustanawiany będzie rekord w jednoczesnym czytaniu Przygód Koziołka oraz świętowane będą jego 76. urodziny.

koziolek-matolek

Na scenie odbędą się występy teatralne, taneczne, usłyszeć będzie można także piosenki śpiewane przez Mistrzów Muzyki. W tym roku Pacanów odwiedzi mnóstwo znanych i lubianych osób, które nie tylko będą czytać nam bajki, ale także jak np. Dorota Zawadzka znana wszystkim Superniania. Odbędzie się także występ Jacka Wójcickiego, a całość zakończy występ zespołu dziecięcego Arka Noego.

W namiocie Baju Baju dzieci posłuchać będą mogły bajek i legend niemieckich, podczas warsztatów nauczyć się robić biżuterię oraz wykonać samodzielnie kukiełki. Na Małym Festiwalu Nauki każde z dzieci będzie mogło zamienić się w małego chemika oraz poznać prawa fizyki poprzez zabawę i ciekawe doświadczenia. Policja przygotowała dla naszych najmłodszych miasteczko samochodowe, gdzie dzieci z bliska poznają policyjne pojazdy, zobaczą tresurę psów oraz pokaz mody odblaskowej. Gry i zabawy poprowadzi sam Koziołek Matołek.

Na rynku w Pacanowie na dzieci czekać będą bicykle i monocykle, ogólnopolskie warsztaty kowalstwa oraz zabawy tematyczne: zajęcia ceramiczne w pracowni majstra Lepigliny, zabawy u Hanki i Rumcajsa, nauka gry w disc – golfa, bajkowe malowanie, jazda na piętrowym rowerze, gry i zabawy z Hobbitami, np. krykiet, petanque, szczudła, przeciąganie liny, zespołowe narty, gra Skarb smoka Smauga, robienie gwizdków i kijów wędrowca, tworzenie labiryntów, klockarnia, nauka wiklinowych splotów, warsztat rzeźbiarza, warsztat samby, warsztat ozdób z koralików i orgiami, malowanie pierników. W szkole cyrkowej odbędzie się klownada, akrobacja na chuście, kuglarstwo, zabawy z sianem, w sianie i na sianie oraz taniec z ogniem.

Od 13 do 14 czerwca 2009 roku
Europejskie Centrum Bajki im Koziołka Matołka
Pacanów

Dodaj komentarz