• 2009-05-30

Premiera Przygód Pszczółki Mai

30 maja 2009 roku o godzinie 17.00 w Teatrze im. H. Ch. Andersena w Lublinie odbędzie się premiera spektaklu Przygody Pszczółki Mai w reżyserii Jerzego Jana Połońskiego. Przedstawienie o małej, nierozważnej pszczółce, która postanawia wyruszyć na pomoc porwanej Królowej przeznaczone jest zwłaszcza dla najmłodszych widzów.

"Przygody Pszczółki Mai", fot. Mikołaj Majda

"Przygody Pszczółki Mai", fot. Mikołaj Majda

Przyjaźń, lojalność, strach, determinacja, odwaga i miłość – podczas swojej przygody Maja poznaje znaczenie tych wszystkich słów, które sprawią, że stanie się dojrzałą i odpowiedzialną pszczołą. Spektakl Przygody pszczółki Mai to kolorowy a zarazem mądry musical dla dzieci. Układy choreograficzne stworzyła Paulina Andrzejewska, znana z Teatru Roma w Warszawie, autorka m. in. choreografii do Upiora w operze. Scenografię stworzyła słowacka artystka Eva Farkašova, która przeobraziła scenę teatralną w mikro-świat przyrody.

Przygody Pszczółki Mai

reżyseria: Jerzy Jan Połoński
scenografia: Eva Farkašova
muzyka: Marcin Partyka
choreografia: Paulina Andrzejewska
adaptacja tekstu: Ireneusz Maciejewski
teksty piosenek: Bogusław Byrski
przygotowanie wokalne: Marcelina Paniuta
animacja: Marta Zawieja

Występują: Urszula Pietrzak jako pszczółka Maja
oraz Bożena Dragun, Roma Drozdówna, Mirella Rogoza-Biel, Violetta Tomica, Dominika Mrozowska, Maria Wąsiel, Ilona Zgiet, Daniel Arbaczewski, Konrad Biel, Bogusław Byrski, Piotr Gajos, Bartosz Siwek

Teatr im. H. Ch. Andersena
Lublin, ul. Dominikańska 1

Dodaj komentarz