• 2009-05-29

Dogrywka do Festiwalu Kody

3 i 4 czerwca 2009 roku o godzinie 18.00 w Ośrodku Międzykulturowych Inicjatyw Twórczych Rozdroża w Lublinie odbędzie się Dogrywka do Festiwalu Kody – czyli pokaz dwóch filmów, A Bookshelf On Top Of The Sky – 12 Stories About John Zorn Claudii Heuermann oraz Hardcore Chambermusic – A Club for 30 Days w reżyserii Petera Liechti.

Festiwal Kody

Festiwal Kody

I Festiwal Tradycji i Awangardy Muzycznej Kody, który odbył się w maju w Lublinie, to impreza, która powstała, aby łączyć tradycję muzyki archaicznej z nowoczesnymi poszukiwaniami muzycznymi.

Film A Bookshelf On Top Of The Sky – 12 Stories About John Zorn autorstwa Claudii Heuermann to rzadka sposobność podejrzenia metod pracy jednego z najbardziej nieokiełznanych współczesnych kompozytorów. Dokumentuje on ponad dziesięcioletni okres, wypełniony improwizacjami w takich projektach jak Masada, Naked City czy Cobra. Film zdobył wiele nagród na europejskich festiwalach.

Peter Liechti pokazuje w swoim kameralnym, trwającym 72 minuty filmie trzydziestodniowy muzyczny maraton. We wrześniu 2005 roku muzyczne trio – Hans Koch (klarnet i saksofon), Martin Schütz (wiolonczela akustyczna i elektryczna) oraz Fredy Studer (perkusja i bębny) – przez trzydzieści dni koncertowało w Alte Schlosserei w Zurychu. Ten improwizacyjny maraton, zatytułowany 30xTrio, połączył muzyków i widownię. Wyzwoleni z muzycznego dogmatyzmu instrumentaliści improwizowali, czerpiąc z jazzu i rocka, muzyki elektronicznej i współczesnej.

OMIT Rozdroża
Lublin, ul. Krakowskie Przedmieście 39

Dodaj komentarz