• 2009-05-28

Galeria murali na Gdańskiej Zaspie

5 czerwca 2009 roku odbędzie się otwarcie plenerowej galerii złożonej z sześciu murali na blokach Gdańskiej Zaspy. Wielkoformatowe malowidła powstają w ramach Europejskiego Festiwalu Malarstwa Monumentalnego Monumental Art. W imprezie biorą udział artyści z Polski, Niemiec i Włoch.

Tworzenie jednego z murali na gdańskiej Zaspie

Tworzenie jednego z murali na gdańskiej Zaspie

Gigantyczne murale rozsiane po całym Gdańsku stały się jednym ze znaków rozpoznawczych miasta. Ideą Festiwalu Monumental Art jest stworzenie na ścianach zaspiańskich wieżowców największej w Europie galerii malarstwa wielkoformatowego. Impreza ma mieć charakter cykliczny do roku 2016. Podczas każdej edycji mają powstawać nowe dzieła, których charakterystyczną cechą jest korespondowanie z historią i duchem miejsca w jakim funkcjonują.

Tworzenie muralu na gdańskiej Zaspie

Tworzenie muralu na gdańskiej Zaspie

Tematy murali są dotyczą rocznic wielkich wydarzeń historycznych związanych z Gdańskiem: wybuch II wojny światowej, upadek komunizmu, jubileusz pierwszego w Polsce koncertu rockandrollowego. Artyści, którzy biorą udział w tworzeniu murali to: Grupa PGR ART, Edeltraut Rath, Ozmo Gionatta Gessi, m-city, Krzysztof Wróblewski oraz Piotr Szwabe vel. Pisz.

Gdańsk Zaspa

Dodaj komentarz