• 2009-05-26

Anya – debiut muzyczny Anny Kostrzewskiej

25 maja 2009 roku na rynku muzycznym ukazał się album Anya – jest to płytowy debiut muzyczny Anny Kostrzewskiej. Wokalistka patrzy na świat oczami żony, matki, przedsiębiorczej mieszkanki wielkiego miasta nie tracąc przy tym wrażliwości młodej kobiety.

anya_okladka1

"Anya" Anny Kostrzewskiej

Swój debiut dedykuje tym, którzy w muzyce szukają nie tylko melodii, lecz także mądrych, choć niekiedy przewrotnych słów. Wielopoziomowe teksty, mieszanka muzycznych gatunków, ciepły głos Ani, jazzujące brzmienie instrumentów sprawiają, że ten album wyróżnia się na rodzimym rynku muzyczną dojrzałością i klasą. Jak sama autorka mówi, chce swoją muzyką zabrać słuchacza w piękną podróż przez dźwięki i słowa, chce, aby ta płyta ofiarowała mu kilka chwil radości i uśmiechu, refleksji i zadumy, a także na moment dała chwile wytchnienia, zwolniła pęd życia. Na debiutanckiej płycie Anya artystka wykonuje piosenki z tekstami własnego autorstwa oraz dwa covery.

Producentem muzycznym i twórcą aranżacji jest Paweł Bzim Zarecki, a w projekcie uczestniczą następujący muzycy: Paweł Bzim Zarecki – piano i gościnnie Bogdan Hołownia – piano, Marek Napiórkowski – gitara, Robert Kubiszyn – kontrabas, Robert Luty – perkusja, inst. perkusyjne.

Premiera płyty: 25 maja 2009 roku.

Dodaj komentarz