• 2009-05-25

Spotkania z Vittorino Andreolim

26 maja 2009 roku o godzinie 18.30 w Collegium Novum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie odbędzie się spotkanie z profesorem Vittorino Andreolim, z okazji wydania jego książki Zrozumieć cierpienie w polskim tłumaczeniu.Vittorino Andreoli, znany psychiatra, wygłosi wykład związany z tematyką poruszaną w książce: cierpieniem jako nierozłączną częścią człowieczeństwa, świadomością cierpienia, dobroczynnym doświadczaniem radości.

Okładka książki "Zrozumieć cierpienie"

Okładka książki "Zrozumieć cierpienie"

Vittorino Andreoli jest członkiem New York Academy of Sciences, prezesem Section Committee on Psychopathology of Expression of World Psychiatric Association i autorem licznych publikacji różnych rodzajów – od naukowych po literackie, od esejów po powieści. Zorganizował w Musée de l’Art Brut wystawę prac jednego z pacjentów szpitala dla psychicznie chorych w Weronie, został członkiem stowarzyszenia o tej samej nazwie i przyczynił się do przełamania mitu o niemożności pogodzenia sztuki i szaleństwa. W Polsce w 2007 roku ukazała się jego książka Moi wariaci. Wspomnienia psychiatry.

Kolejne spotkania z profesorem odbędą się 27 i 28 maja:
27 maja, godz. 19.00, Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie – Aby ból ustąpił radości – czy można uleczyć cierpienie? – dyskusja wokół książki z udziałem prof. Jerzego Vetulaniego, prof. Bogdana De Barbaro oraz tłumacza
28 maja, godz. 19.30, Klasztor Dominikanów w Łodzi – Promocja książki z udziałem dr. Tadeusza Stelmaszczyka

Wykłady prezentujące nową książkę zorganizowane zostały przez wydawnictwo Homini, we współpracy z Uniwersytetem Jagiellońskim i Włoskim Instytutem Kultury w Krakowie.

Universytet Jagielloński
Collegium Novum – sala nr 56
Kraków, ul. Gołębia 24

Wojewódzka Biblioteka Publiczna
Kraków, ul. Rajska 1, sala 53

Klasztor Dominikanów
Łódź, ul. Zielona 13 (wejście od Wólczańskiej 23, I piętro)

Dodaj komentarz