Wiersze chodnikowe w Ostrowcu Świętokrzyskim

22 maja 2009 oku odbędzie się ogólnopolska akcja poetycka Wiersze chodnikowe. Miejskie Centrum Kultury w Ostrowcu Świętokrzyskim po raz trzeci włącza się w akcję. Wzorem lat ubiegłych odbędzie się happening malowania wierszy na ulicach Ostrowca Świętokrzyskiego przy użyciu specjalnie przygotowanych szablonów oraz farb w spreju.

Autorem tegorocznego wiersza jest Michał Zabłocki- poeta i reżyser, stypendysta Ministra Kultury za 2004 rok, wieloletni współpracownik Piwnicy Pod Baranami:

Ten wiersz jest stary
A kobiety młode
Prawdziwa poezja
Na każdą pogodę

Akcja jest częścią dużego projektu poetyckiego pod nazwą Multipoezja i ma na celu upowszechnianie poezji poprzez wykorzystanie do tego celu różnych środków komunikacji- internetu, telewizji, fasad budynków czy jak w tym przypadku miejskich chodników. Akcja Wiersze chodnikowe odbyła się po raz pierwszy w roku 2002 w Krakowie. Zeszłoroczna edycja przeprowadzona została już w 36 miastach, w tym także w Ostrowcu Świętokrzyskim.

W tym roku akcja przeprowadzona zostanie wraz z młodzieżą uczęszczającą na zajęcia sekcji teatralnej Miejskiego Centrum Kultury oraz grupą gimnazjalistów i licealistów z ostrowieckich szkół. Każdą z grup zaopiekuje się osoba dorosła, grupy będą liczyły po około 10 osób. Wymalowanych zostanie od trzydziestu do czterdziestu kopii wiersza (na terenie całego miasta) w miejscowościach do tego wyznaczonych.

22 maja 2009 roku
Miejsce Centrum Kultury
Ostrowiec Świętokrzyski

1 komentarz do artykułu “Wiersze chodnikowe w Ostrowcu Świętokrzyskim”

  1. pępek

    cholerni wandale…

Dodaj komentarz