• 2009-05-16

XI Międzynarodowy Festiwal Sztuki Interakcje 2009

18 maja 2009 roku o godzinie 18.00 rozpocznie się XI Międzynarodowy Festiwal Sztuki Interakcje 2009 w Piotrkowie Trybunalskim – edycja w Bielsku-Białej. Wydarzenie odbędzie się w Galerii Bielska BWA. XI edycja piotrkowskiego festiwalu poświęcona jest szerokiej prezentacji sztuki performance trzech Ameryk: Północnej, Środkowej i Południowej, a także Europy.

Performance Sary Létourneau

Performance Sary Létourneau

Jest to pierwsza w Polsce i prawdopodobnie pierwsza w Europie propozycja twórczej konfrontacji tego, co aktualne w amerykańskiej sztuce performance, ze sztuką europejską. W projekcie uczestniczy ponad 30 artystów i teoretycy sztuki z Europy i Ameryk. Po raz pierwszy festiwal jest współfinansowany przez Komisję Europejską w ramach Programu Kultura 2007-2013, jako element 5-letniego projektu pt. A space for live art.

Interakcje organizowane są przez Stowarzyszenie Działań Artystycznych Galeria OFF w Piotrkowie Trybunalskim (w tym roku trwają od 11 do 15 maja). Po raz szósty w Galerii Bielskiej BWA odbywać się będzie mała replika Interakcji. W bielskiej edycji festiwalu wystąpią artyści: Peter Baren z Holandii, Alejandra Herrera z USA, Johanna Householder z Kanady, Jesusa Delbardo z Urugwaju, Anna Kalwajtys z Polski oraz Sara Létourneau z Kanady. Kuratorem pokazów w Bielsku-Białej jest Dariusz Fodczuk.

18 maja 2009 roku o godzinie 18.00
Galeria Bielska BWA
ul. 3 Maja 11, Bielsko-Biała

Dodaj komentarz