Dni Matki na Śląsku

22 maja 2009 roku od godziny 13.00 odbędą się obchody Dnia Matki na Śląsku – Dzień Matki w Galerii Bielskiej BWA. Będą to warsztaty dla matek i przyszłych matek, projekcja kultowego filmu pt. Poród w ekstazie, zrealizowanego w 2008 roku w USA przez Debrę Pascali-Bonaro oraz panel dyskusyjny na temat macierzyństwa, kobiecości i naturalnych porodów.

Warsztat rozwojowy dla mam i nie mam pt. Praca domowa, boli mnie głowa poprowadzą trenerki antydyskryminacyjne: Monika Czapla ze Stowarzyszenia Aktywny Rozwój oraz Małgorzata Młynarz z organizacji Lady Zone i Grupy Inicjatyw Genderowych GIGa Śląsk. Projekcja 85-minutowego filmu Poród w ekstazie rozpocznie się o godzinie 17.15. Panel dyskusyjny przewidziano na godz. 18.40. Wprowadzenie i dyskusję na tematy: Macierzyństwo jako wolny wybór oraz Poród, jako kontynuacja kobiecej seksualności poprowadzą: Anna Otffinowska z Fundacji Rodzić po Ludzku w Warszawie, Katarzyna Oleś ze Stowarzyszenia Dobrze urodzeni w Mikołowie oraz Małgorzata Tkacz-Janik z GIGa Śląsk.

W bielskich obchodach uczestniczy także księgarnia dla dzieci Elf przy placu Smolki 4/2. Od godziny 15.00 do 17.00 odbędzie się tutaj warsztat dla dzieci i rodziców, który poprowadzi multiinstrumentalista Marek Podlecki, uczący przez zabawę twórczej ekspresji. Dzień wcześniej, 21 maja 2009 roku  pod wiaduktem przy ul. PCK w Bielsku-Białej powstanie graffiti pt. Dobrze urodzeni – naturalnie w domu. Graffiti będzie tworzył Dariusz Paczkowski z ruchu 3fala.art.pl, ojciec dwójki dzieci oraz entuzjasta porodów domowych. Warsztaty, projekcja filmu oraz panel dyskusyjny odbędą się także w Katowicach, 23 maja w Centrum Sztuki Filmowej oraz w Gliwicach – 24 maja w kinie Amok (ruiny Teatru Miejskiego przy Alei Przyjaźni 18).

22 maja 2009 roku od godziny 13.00
Galeria Bielska BWA
ul. 3 Maja 11, Bielsko-Biała

Dodaj komentarz