• 2009-05-15

Elektryczny parkiet w Teatrze Rozmaitości

18 maja 2009 roku o godzinie 19.00 w Teatrze Rozmaitości w Warszawie w cyklu Nowa dramaturgia zostanie zaprezentowany Elektryczny parkiet. Jest to sztuka irlandzkiego dramatopisarza Endy Walsha, która w 2008 roku została wyróżniona Scotsman Fringe First Award i Herald Archangel Award na festiwalu w Edynburgu.

elektryczny-parkiet-edna-walsh-tr-warszawa

Enda Walsh stworzył w Elektrycznym parkiecie przejmujący portret trzech samotnych sióstr, żyjących poza społecznością rybackiej wioski. Rytm ich życia wyznaczają opowieści o niezrealizowanych marzeniach i uczuciach. Jedyną osobą, która zakłóca ustalony porządek, jest Patsy, dostawca ryb. Elektryczny parkiet to intymna sztuka o potrzebie idealnej miłości, o braku odwagi, żeby wyjawić swe uczucia, o starości, która zmienia ciało, ale nie zmienia uczuć.

Enda Walsh jest dyrektorem artystycznym Corcadorca Theatre działającego w Cork. Jest autorem sztuk Disco Pigs, Sucking Dublin, Misterman i Uwięzieni. Dramat Disco Pigs, grany na wielu scenach europejskich, w 2001 roku doczekał się także realizacji filmowej w reżyserii Kirsten Scheridan. Enda Walsh jest także autorem scenariusza do dramatu historycznego Hunger w reżyserii Steve’a McQueena, którego premiera odbyła się w 2008 roku.

Enda Walsh – Elektryczny parkiet
przekład: Klaudyna Rozhin
opieka reżyserska: Aleksandra Konieczna
obsada: Aleksandra Konieczna, Magdalena Kuta, Maria Maj, Waldemar Obłoza

Teatr Rozmaitości
Warszawa, ul. Marszałkowska 8

Dodaj komentarz