Wernisaż wystawy Poem Express

17 maja 2009 roku o godzinie 13.00 na Scenie na Smolnej w Domu Kultury Śródmieście w Warszawie odbędzie się wernisaż międzynarodowej wystawy Poem-Express 2008. Jury wręczy nagrody zwycięzcom Międzynarodowego Konkursu Poetycko-Plastycznego Poem-Express. W programie uwzględniono happening artystyczny prowadzony przez Studio Twórczego Rozwoju – StwóR.

poem-express

Odbędzie się także spektakl Teatru pod Orzełkiem pt. Czarne i białe. Wystąpią Sława Tarkowska oraz Mariusz Orzełek. Będzie to poetycki spektakl dla dzieci utrzymany w stylu Kabaretu Starszych Panów. Poeta Pan Czarny i Malarka Pani Biała tworzą książkę o czarno-białym miasteczku. Widzowie biorą udział w przygodach Czarnego i Białego Kota, Białego Niedźwiedzia, Fotografa, Sroki-kłamczuchy, Białego Kruka, Rodziny Tralalińskich, obserwują czarno-białe zjawiska z otaczającej nas rzeczy-wistości. Poznać będzie można perypetie mieszkańców miasteczka, bawiąc się klasyką poezji dziecięcej. Atrakcją spektaklu są płaskie lalki, przypominające figury wycięte z kart książki. Muzykę do spektaklu stworzyła Agnieszka Glińska.

Dom Kultury Śródmieście w Warszawie od pięciu lat organizuje polską edycję Międzynarodowego Konkursu Poetycko-Plastycznego Poem-Express, przeznaczonego dla dzieci w wieku od 6 do 13 roku życia. Od 1992 roku poetyckie plakaty okrążają świat dzięki inicjatywie Fundacji Autoped z Holandii, która jest głównym organizatorem konkursu. Tworzą je dzieci z różnych krajów, są więc napisane w wielu językach. Do tej pory powstały prace w języku katalońskim, chińskim, japońskim, niderlandzkim, południowoafrykańskim, angielskim, francuskim, polskim, rosyjskim, surinamskim, hiszpańskim, słoweńskim, kreolskim, i greckim. Na wernisażu obejrzeć będzie można prace 10 laureatów, wybrane spośród ok. 900 prac nadesłanych na konkurs. Jury przyznało także 10 wyróżnień.

17 maja 2009
niedziela, 13:00
Scena na Smolnej, Smolna 9

Dodaj komentarz