• 2009-05-08

Zaproszenia na Babę-Dziwo do Wrocławia

13 maja 2009 roku o godzinie 17.00 w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie Filia we Wrocławiu odbędzie się spektakl Baba-Dziwo M. Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej. Dla dwóch pierwszych osób, które napiszą maila na adres redakcji, czekają podwójne zaproszenia na spektakl.

"Baba-Dziwo", reż.

"Baba-Dziwo", reż. Ewelina Paszke-Lowitzsch

Prapremiera Baby-Dziwo odbyła się w roku 1938 w Krakowie i natychmiast wywołała protesty ambasady faszystowskich Niemiec. Maria Pawlikowska – Jasnorzewska parodiując system totalitarny unaocznia proces przemiany normalnego, przyzwoitego człowieka w zastraszony przedmiot manipulacji. Totalitaryzm utopijnej Prawi prowadzi jednostkę do absolutnego posłuszeństwa zewnętrznego i w konsekwencji do zakłamania wewnętrznego.
To sztuka o braku miłości, o nienawiści, kompleksach i pogardzie, które są pożywką dla chorych, diabolicznych systemów. Baba- Dziwo trąci trochę myszką, ale czy tak bardzo się zdeaktualizowała? Czy tego rodzaju zjawiska i wynaturzenia należą już do głębokiej przeszłości? Czy na miejsce starych politycznych potworów nie wyrastają nowe?

"Baba-Dziwo", reż. Ewelina Paszke-Lowitzsch

"Baba-Dziwo", reż. Ewelina Paszke-Lowitzsch

Dyplomowy spektakl został przygotowany przez studentów IV roku Wydziału Aktorskiego.

reżyseria: Ewelina Paszke-Lowitzsch
scenografia: Angelika Giża, Magdalena Nowak, Damian Banasz (ASP)
opieka artystyczna: Michał Jędrzejewski

Występują;
Mikołaj Woubishet, Klaudia Budziłek, Jarosław Książek, Ewa Sliter vel Szreter, Piotr Zakrzewski, Katarzyna Z. Michalska, Jarosław Zawadko, Aleksandra Listwan, Maciej Kowalik(III rok), Marcin Rams (III rok), Helena Sujecka, Błażej Michalak (III rok).

Uwaga! Przedstawienie zostało odwołane.

Dodaj komentarz