• 2009-05-02

Wernisaż wystawy Formy elementarne Mariusza Łukawskiego

14 maja 2009 roku o godzinie 18.00 w Galerii Willa w Łodzi odbędzie się wernisaż wystawy Mariusza Łukawskiego Formy elementarne. Tytuł wystawy nawiązuje do wieloletniego dialogu artysty z minimal-artem i konceptualizmem.

"Ekierki" , 1979, drewno, fot. Mariusz Łukawski

"Ekierki", 1979, drewno, fot. Mariusz Łukawski

Obiekty, obrazy i grafiki ujawniają czyste, elementarne formy wizualne działające jak obiekty kontemplacyjne, które wywołują refleksję o naturze wizualności. Nakłaniają one odbiorcę do podjęcia intelektualno-estetycznej gry, do odkrycia matematycznej relacji między poszczególnymi elementami, które artysta zestawia ze sobą tak, iż nie zaburza równowagi i harmonii kompozycyjnego porządku.

Mariusz Łukawski urodził się w 1950 roku w Zakopanem. W latach 1969-74 studiował w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych w Łodzi, obecnej Akademii Sztuk Pięknych im. W. Strzemińskiego, gdzie obecnie prowadzi Pracownię Projektowania Plakatu. Jest założycielem, utworzonej w 1976 roku, wraz ze Zbigniewem Dłubakiem, grupy artystycznej Seminarium Warszawskie, organizującej wystawy i sympozja poświęcone awangardzie plastycznej lat 70. XX wieku. Uprawia twórczość w zakresie projektowania graficznego, fotografii, malarstwa, grafiki. Pracuje nad cyklami, m. in.: Formy elementarne, Układy przypadkowe, Pion poziom przekątne, Powiększanie rysunku.

Wystawę Formy elementarne będzie można oglądać do 14 czerwca 2009 roku.

Miejska Galeria Sztuki – Galeria Willa
Łódź, ul. Wólczańska 31

Dodaj komentarz