• 2009-04-28

Transitorieta Joanny Brześcińskiej- Riccio w Galerii BWA

8 maja 2009 roku o godzinie 17.00 w BWA Galerii Zamojskiej odbędzie się otwarcie wystawy rysunku Joanny Brześcińskiej Riccio Transitorieta (Przemijalność).

"La fine del quinto sole", Joanna Brześcińska- Riccio

"La fine del quinto sole", Joanna Brześcińska- Riccio

Rysunek jest dla Joanny Brześcińskiej-Riccio niezastąpioną i najważniejszą formą artystycznej ekspresji. Przestrzeń w rysunkach artystki nasycona jest niezwykłą zwiewnością form i klimatem poezji pełnej liryzmu. Surrealistyczna wizja, tworzona z wielką precyzją i finezją, uzupełniana jest przedmiotami o charakterze symbolicznym. Jak sama artystka podkreśla-przestrzeń egzystencjalna w jej obrazach, równoważna jest z przestrzenią kosmiczną i wymyka się wszelkim ograniczeniom. Jerzy Tyburski

Joanna Brześcińska-Riccio urodziła się w 1959r. w Krasnymstawie. Od 1989r. mieszka i pracuje we Włoszech. Studiowała w Instytucie Wychowania Artystycznego UMCS w Lublinie, dyplom i specjalizacja: grafika-akwaforta w 1985r. W tym samym  roku przyjęta na podstawie prac do Związku Polskich Artystów Plastyków, a następnie do Związku Polskich Artystów Malarzy i Grafików. Jest członkiem Polskiego Stowarzyszenia Edukacji Plastycznej oraz licznych stowarzyszeń artystycznych i akademickich we Włoszech m.in. Accademia Premio Internazionale Prometheus. Uprawia przede wszystkim rysunek i grafikę oraz ceramikę artystyczną. Brała udział w wielu wystawach w kraju i za granicą.

BWA Galeria Zamojska,
ul. Staszica 27, Zamość

Dodaj komentarz