• 2009-04-27

Wyniki XIII Międzynarodowego Konkursu Sztuki Wokalnej im. Ady Sari

Urška Arlič Gololičič, sopranistka ze Słowenii, zdobyła I Nagrodę w kategorii głosów żeńskich podczas XIII Międzynarodowego Konkursu Sztuki Wokalnej im. Ady Sari w Nowym Sączu. Laureatką II Nagrody została Izabela Matuła, a III – Ilona Krzywicka. I Nagrody w kategorii głosów męskich nie przyznano, natomiast kolejne miejsca w tej kategorii zdobyli Liudas Mikalauskas i Michał Partyka (obaj II Nagroda) oraz Szymon Komasa (III Nagroda).

Występy uczestników w I, II i III etapie konkursu oceniało jury w składzie: Helena Łazarska – przewodnicząca, Eva Blahova, Menno Feenstra, Giuseppe Giacomini, Bożena Harasimowicz, Jerzy Knetig, Bogdan Makal, Agnieszka Monasterska, Vlatka Oršanić, Włodzimierz Zalewski, Wojciech Maciejowski – sekretarz. III etap konkursu oceniany był dodatkowo przez drugie jury w składzie: Paweł Gabara, Michał Sikora, Tomasz Janczak, Tadeusz Serafin oraz Tomasz Tokarczyk.

Laureaci pozostałych nagród:
Wyróżnienia – Anna Wilk, Piotr Hruszwicki, Łukasz Motkowicz
Nagroda za wybitne wykonanie pieśni – Liudas Mikalauskas za cykl pieśni Piesni i plaski smierti Modesta Musorgskiego
Nagroda za najlepsze wykonanie utworu Wolfganga Amadeusz Mozarta – Anna Wilk za arię Ilii Quanti mi siete interno/Padre, Germani z I aktu opery Idomeneo Wolfganga Amadeusza Mozarta
Nagroda za najlepsze wykonanie utworu polskiego – Szymon Komasa za utwór Stanisława Moniuszki Stary kapral
Nagroda za najlepsze wykonanie utworu współczesnego – Jarosław Mielniczuk za utwór Witolda Lutosławskiego Tarantella
Nagroda dla wyróżniającego się sopranu koloraturowego – Aleksandra Resztik
Nagroda dla wyróżniających się pianistów – akompaniatorów – Tetyana Dranchuk oraz Julia Laskowska
Nagroda Opery Krakowskiej dla finalistów konkursu – Urška Arlič Gololičič oraz Michał Partyka
Nagrody Instytucji Promocji i Upowszechniania Muzyki Silesia w Katowicach – Izabela Matuła, Michał Partyka oraz Szymon Komasa
Nagroda Krakowskiej Opery Kameralnej dla finalisty konkursu – Łukasz Motkowicz
Nagroda Europejskiego Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego- Piotr Płuska
Nagroda Zarządu Stowarzyszenia Muzyki Polskiej (dla najlepszego zagranicznego wykonawcy pieśni polskich) – Urška Arlič Gololičič
Nagroda Towarzystwa Muzycznego im. Karola Szymanowskiego za najlepsze wykonanie pieśni Karola Szymanowskiego – Jolanta Kowalska za pieśń U jeziorecka
Nagroda Filharmonii im. Karola Szymanowskiego w Krakowie – Urška Arlič Gololičič
Nagroda Impressio Art Management Bożena Harasimowicz dla wybranego przez jury laureata nagrody lub wyróżnienia – Anna Wilk
Nagroda Heleny Łazarskiej dla wykonawcy o wybitnej osobowości artystycznej – Szymon Komasa
Nagroda Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej – Ilona Krzywicka
Dyplomy dla wyróżniających się pianistów – Audrone Eitmanavičiūte, Dorota Moliszewska oraz Tomasz Gumela
Wyróżnienie przyznane przez zespół Orkiestry Opery Krakowskiej – Michał Partyka oraz Izabela Matuła
Nagroda Specjalna Giuseppe Giacominiego – Olga Maroszek

Dodaj komentarz