• 2009-04-26

Semana Flamenca – tydzień flamenco w Trójmieście

1 maja 2009 roku o godzinie 10.00 warsztatami tanecznymi i muzycznymi w siedzibie Szkoły Tańca El Duende w Sopocie rozpocznie się festiwal Semana Flamenca – tydzień flamenco. Będzie to pierwsza edycja cyklicznego wydarzenia kulturalnego w Polsce.

W Trójmieście rozbrzmiewać będą dźwięki rodem ze słonecznej Andaluzji. Wydarzenie artystyczne Semena Flamenca to ukłon w stronę tradycji flamenco, która w naszym kraju cieszy się coraz większym zainteresowaniem. W ramach Festiwalu odbędą się warsztaty taneczne i muzyczne, koncerty oraz spektakle z artystami z Polski i z zagranicy, wernisaż zdjęć o tematyce flamenco oraz projekcje filmowe. Dodatkowo przedsięwzięciu towarzyszyć będą pokazy i kiermasz strojów i gadżetów kultury flamenco wzbogacone o szereg spotkań z artystami, wieczory tematyczne z prelekcjami o muzyce, kulturze i genezie tańca.

Castanuela Contemporanea

Belen Cabanes, "Castanuela Contemporanea"

Gwiazdą Semana Flamenca 2009 będzie Belen Cabanes – mistrzyni tańca flamenco oraz gry na kastanietach. Przedstawi ona wspaniały spektakl w całości na kastaniety i gitarę flamenco – Castanuela Contemporanea. Spektakl odbędzie się 2 maja 2009 roku o godzinie 20.00 w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej im. Fryderyka Chopina w Gdańsku.

Aire Flamenco

Aire Flamenco

Kolejną atrakcją majowego wydarzenia będzie występ zespołu Aire Flamenco, który poprzez muzykę i taniec przenosi do gorącej Andaluzji – kolebki flamenco. Koncert odbędzie się 3 maja 2009 roku o godzinie 20.00 w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej im. Fryderyka Chopina w Gdańsku.

Polska Filharmonia Bałtycka im. Fryderyka Chopina
ul. Ołowianka 1, Gdańsk

1 komentarz do artykułu “Semana Flamenca – tydzień flamenco w Trójmieście”

  1. Ania

    Super!
    Akurat będę w trójmieście na majówce:) Belen już raz w Hiszpanii widziałam, jest niesamowita :) Aż wierzyć się nie chce, że przyjedzie do Polski:)

Dodaj komentarz