• 2009-04-24

Narty Ojca Świętego w Teatrze im. Juliusza Osterwy

26 kwietnia 2009 roku o godz. 19.00 oraz 27 kwietnia 2009 roku o godz. 18.00 w Teatrze im. Juliusza Osterwy w Lublinie, odbędzie się spektakl pt. Narty Ojca Świętego. Przedstawienie zostało przygotowane przez Teatr Narodowy w Warszawie.

"Narty Ojca Świętego", reż. Piotr Cieplak

Widzowie mają okazję obejrzeć przedstawienie, na które trzeba było w Teatrze Narodowym rezerwować bilety z wielotygodniowym wyprzedzeniem. Jerzy Pilch to jeden z najpopularniejszych współczesnych pisarzy polskich, laureat m. in. Nagrody Nike. Akcję swojej sztuki umieścił w miasteczku Granatowe Góry. Mimo największej tajemnicy, w miejscu tym szybko rozchodzi się wieść, że z sekretną pielgrzymką przybędzie do miasteczka papież, Jan Paweł II. Według legendy, Ojciec Święty był tu w młodości na nartach i miałby powrócić, gdy z powodu choroby zrezygnuje z urzędu. Pogłoska ta daje mieszkańcom pretekst do namysłu nad ich dotychczasowym życiem. Przedstawienie ukazuje portret polskiej religijności, nawiązując do Biblii, Mikołaja Gogola, czy tekstów Mrożka i Wyspiańskiego. Autor i reżyser ukazują Polskę prowincjonalną w satyrycznych obrazkach.

Reżyserem spektaklu autorstwa Jerzego Pilcha jest Piotr Cieplak. Występują: Janusz Gajos, Władysław Kowalski, Jerzy Radziwiłowicz, Jarosław Gajewski, Beata Fudalej, Krzysztof Stelmaszyk oraz Grzegorz Małecki. Oprawą muzyczną zajęli się: Paweł Czepułkowski, Jacek Fedorowicz oraz Michał Litwiniec.

26 kwietnia 2009 roku o godz. 19.00
27 kwietnia 2009 roku o godz. 18.00
Teatr im. Juliusz Osterwy, Lublin

Dodaj komentarz