• 2009-04-21

15 Międzynarodowy Festiwal “Starzy i Młodzi, czyli Jazz w Krakowie”

21 kwietnia 2009 roku o godz. 20.00 w Centrum Manggha w  ramach festiwalu Starzy i Młodzi czyli Jazz w Krakowie, wystąpi Gonzalo Rubalcaba Trio. Zagra Gonzalo Rubalcaba – fortepian, Armando Gola – bass oraz Ignacio Berroa – perkusja.

Gonzalo Rubalcaba

Gonzalo Rubalcaba jest jednym z wybitnych muzyków kubańskich, który swoją karierę związał z jazzem. To potomek rodu muzyków kubańskich: ojciec Guillermo Rubalcaba jest uznanym pianistą, dziadek Jacobo Rubalcaba – wybitnym kompozytorem. W 1990 roku Gonzalo Rubalcaba podpisał lukratywny kontrakt z prestiżową wytwórnią Blue Note Records, dla której zrealizował entuzjastycznie przyjęte przez publiczność i krytyków albumy.

Do współpracy zaprasza nie tylko najlepszych instrumentalistów jazzu, ale także często zapraszany jest do udziału w nagraniach innych muzyków. W roku 2002 Rubalcaba uhonorowany został nagrodą Latin Grammy zarówno w kategorii Album Roku (Supernova), jak również za współpracę z Charliem Hadenem przy albumie Nocturne, zawierającym ballady i piosenki kubańskie i meksykańskie. Poza tym Gonzalo otrzymał w różnych latach osiem nominacji do nagrody Grammy, w tym cztery do Albumu Jazzowego Roku (Rapsodia – w 1995 roku, Antiguo i Inner Voyage w 1999 i Supernova 2002).

Gonzalo Rubalcaba Trio
21 kwietnia 2009 roku o godz. 20.00
Centrum Manggha w Krakowie
ul. M. Konopnickiej 26, 30-302 Kraków

Dodaj komentarz