• 2009-04-20

“The whole place is dark and we see” – całonocny projekt artystyczny

24 kwietnia 2009 roku o godz. 19.00 rozpocznie się całonocny projekt artystyczny pt. The whole place is dark and we see. Odbędzie się on w Cellar Gallery na Wielopolu w Krakowie.

The-whole-place-24-04-09

W mrocznych katakumbach Cellar Gallery, przy delikatnych smugach światła, ukarzą się fragmenty przedmiotów. To dobry grunt do otwarcia wyobraźni widza. W projekcie wezmą udział: Adam Wsiołkowski, Anna Zwingl, Heidrun Kocher Kocher, Katarzyna Szeszycka, Marcin Kowalik, Marek Firek, Markus Hahn, Roman Britschgi, Sara Korshoj Christensen, Simon Reitstätter, Tomek Siwiński.

Heidrun Kocher

"Kocher Katakombe", autor: Heidrun Kocher

Tak oto Jeanne Hersch wyjaśnia ideę projektu: Chodzi tu o myśli, myśli przybierające różne formy i kształty, które z czasem pożerają się. Gdy widzisz, jak połykają się, znikają w swej podróży, bywa, że możesz odkryć co naprawdę się dzieje. Zrozumieć dlaczego jest to tak żywe i trudne do uchwycenia, dopóki nie zostanie wykryte i wyodrębnione. Czy może staje się to przeciwieństwem wyrazistości? Waham się czy tak to uprościć. Skłaniam się ku tej interpretacji, ale być może ktoś ma lepsze zdanie.

Performance Sary Korshoj Christensen w 2006 roku, Norwegia

Performance Sary Korshoj Christensen w 2006 roku, Norwegia

Rozpoczęcie: 24 kwietnia 2009 roku, o godz. 19.00
Wielopole 12, Kraków

Dodaj komentarz