• 2009-04-17

Erwina Ziomkowska gościem Sekcji Sztuki Nowoczesnej– Alfabet polski w Lublinie

21 kwietnia 2009 roku o godz. 18.00 w Galerii Miejskiej w Tarnowie odbędzie się spotkanie  z Erwiną Ziomkowską oraz otwarcie jej wystawy. Sekcja Sztuki Nowoczesnej – Alfabet polski to pierwszy w Tarnowie intensywny projekt edukacyjny prezentujący najciekawszych polskich artystów młodego pokolenia, inspirowany dotkliwym brakiem edukacji w zakresie sztuki.

Spotkania z artystami odbywają się w każdy wtorek od 10 III do 30 VI 2009 roku. Na ich zakończenie organizowane jest otwarcie wystawy prac przywiezionych przez artystów, odbywające się w Galerii Sekcji. Jest to przestrzeń specjalnie wydzielona na czas trwania projektu. Zakończeniem będzie powakacyjna wystawa zbiorowa i wydanie publikacji promującej sztukę współczesną w Tarnowie i okolicach.

"Przemiany", Erwina Ziomkowska

"Przemiany (203 nakłucia na minutę)", Erwina Ziomkowska

Erwina Ziomkowska (ur. 1983) studiowała malarstwo na katowickiej Akademii Sztuk Pięknych. Pracuje z papierem i płótnem, tworząc niezwykłe struktury, zarazem minimalistyczne i bardzo organiczne. Na cykl Przemiany, który realizowała w latach 2007-2008 i który był jednocześnie jej dyplomem, złożyły się wielkoformatowe zwoje papieru i materiału, które poddawała wielogodzinnym ingerencjom. W samotności nakłuwała materiał szpilką lub nożem, co doprowadziło do zupełnej zmiany jego struktury. Projekt obrazował prostą zasadę, iż drobna ingerencja z racji jej wielokrotnego powtórzenia prowadzi do dalekosiężnych zmian wyglądu i znaczenia. Konsekwencją i kontynuacją są obecne działania artystki, w których skupiła się na czynności czytania. Częścią projektu Azyl są nakłuwane szpilką książki, efekt intymnego czytania, które automatycznie staje się aktem twórczym niszczącym tekst, zmieniającym strukturę i funkcje książki.

21 kwietnia 2009 roku godz. 18.00
Biuro Wystaw Artystycznych – Galeria Miejska
Pasaż Tertila, Rynek 4, Tarnów

Dodaj komentarz