• 2009-04-10

Rosja zapomniana i nieznana

15 kwietnia 2009 roku o godzinie 17.00 w Rosyjskim Centrum Nauki i Kultury w Gdańsku rozpocznie się prezentacja  książek z projektu wydawniczego Rosja zapomniana i nieznana, realizowanego przez moskiewskie wydawnictwo Centropoligraf. Książki przedstawiają autorzy i osoby prowadzące projekt: pierwszy wiceprzewodniczący i mistrz heraldyki Związku Szlachty Rosji  Siergiej Sapożnikow oraz dyrektor departamentu wydawnictw Związku Szlachty Rosji  Walentyna Błagowo.

W ostatnio wydanej książce pokazano rosyjski sposób życia i pracy, historię sławnych rodów rosyjskich, losy działaczy państwowych, dowódców armii i floty, trudne i przełomowe chwile w historii Rosji. Przypominając imiona i fakty, które w czasach radzieckich skazane były na zapomnienie i zabrane Rosjanom, seria przywraca współczesnemu czytelnikowi prawdziwą historię Rosji, dając mu oparcie dla ducha i wiedzy.

Dokumentalne podstawy, bogaty materiał zdjęciowy, aparat informacyjno-bibliograficzny, wysokie kwalifikacje autorów książek – wszystko to sprawiło, że seria stała się autorytatywnym i popularnym źródłem wiarygodnych informacji. Książki z serii Rosja zapomniana i nieznana znalazły się w bibliotece Prezydenta FR na Kremlu, podarowano je Patriarsze Moskiewskiemu i Całej Rosji Aleksemu II. Prezentacje połączone z podarowaniem książek autorzy projektu przeprowadzili w wielu bibliotekach i ośrodkach kulturalnych Moskwy, w Rosyjskiej Bibliotece Narodowej w Sankt Petersburgu, w Nowgorodzie Wielkim, Władimirze, Woroneżu, Jełabudze, Kostromie, Krasnodarze, Lipiecku, Omsku, Sergiejewym Posadzie, w Tambowie… Książki z tej serii kupowane są przez największe biblioteki świata i przez naszych rodaków we Francji, Belgii, USA.

15 kwietnia godz. 17:00
Rosyjskie Centrum Nauki i Kultury w Gdańsku,
ul. Długa 35

16 kwietnia godz. 12:00
Pomorska Akademia w Słupsku, Instytut Neofilologii,
ul. Słowiańska 8

17 kwietnia godz. 10:00
Uniwersytet Gdański, Wydział Filologiczny,
ul. Wita Stwosza 55

Dodaj komentarz