• 2009-04-03

“Vision Division” w Galerii Czarna

3 kwietnia 2009 roku o godzinie 19.00 w Galerii Czarna w Warszawie rozpocznie się wernisaż wystawy Vision Division. Swoje prace zaprezentują Olaf Brzeski, Theresa Frölich i Jen Liu. Jest to trójka artystów różnych narodowości, lecz tego samego pokolenia, którzy używając rozmaitych mediów: rzeźby, instalacji, wideo i rysunku, generują własne wersje rzeczywistości. Różnorodność stylów jaki reprezentują uniemożliwia osadzenie ich w jednym nurcie, jednak punktem wspólnym, który łączy tych troje jest niewątpliwie potrzeba kreowania wyimaginowanych światów, które często karmią się destrukcją.

Praca Theresy Frölich

Theresa Frölich "We love you Tania! The mysterious Transformation of Patty Hearst", 2008

Wernisaż połączony będzie z programem projekcji wideo przygotowanym przez Theresę Frölich i Antonię Lotz, kuratora wystawy:

godz. 20.00
Magdalena von Rudy: Medusa (2004)
Olaf Breuning: King (2000)

godz. 21.00
Pil & Galia Kollectiv: Better Future, Wolf-Shaped (2008)

godz. 22.00
Anna Jermolaewa: Kiss (2006)
Shana Moulton: Whispering Pines 8 (2006)
Dagmar Keller/Martin Wittwer: Alles wird gut (2006)

Olaf Brzeski urodził się w 1975 roku, mieszka i pracuje we Wrocławiu. Jego rzeźby, wideo i instalacje często powstają jako efekt momentu destrukcji. Te momenty przekształcają się w ujmujące wizje i malownicze fantazje, jednak doświadczenie ruin, klęski, czy dezintegracji jest zawsze wyraźnie obecne w jego pracach. Używa różnych środków wyrazu: ceramiki, silikonu, drzewa, sadzy czy porcelany.

Theresa Frölich urodziła się w 1977 roku, mieszka i pracuje w Kolonii. Swoje instalacje tworzy ze zdjęć, wydruków komputerowych i nitek. W twórczości artystki rozpięcie i naciąganie nici służy nie tylko łączeniu płótna, wydruków, czy obiektów, ale również buduje relacje teorii i sieci. Te obrazy, często generowane przez media, stapiają się z wątkami i historiami naszej własnej rzeczywistości.

Jen Liu, rocznik 1976, mieszka i pracuje w Nowym Jorku. Lubi opowiadać szczegółowe narracje w stylu Science-Fiction, zderzając kulturowe i polityczne elementy z ikonografią popkultury. Te alegorie materializują się w olbrzymich rysunkach, akwarelach, filmach i instalacjach. Powstają w ten sposób pozornie wyimaginowane światy, w których rozstrzygają się nowe wizje i ideologie przyszłości.

Wystawa będzie czynna do 17 maja 2009 roku.

Galeria Czarna
Warszawa, ul. Marszałkowska 4 lok. 3

Dodaj komentarz