• 2009-04-01

4. Doroczna Wystawa Stowarzyszenia Twórców Grafiki Użytkowej (STGU)

3 kwietnia 2009 roku o godzinie 20.00 w Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski w Warszawie zostanie otwarta 4. Doroczna Wystawa Stowarzyszenia Twórców Grafiki Użytkowej (STGU). Grafika użytkowa to jeden z najważniejszych elementów współczesnej kultury plastycznej, decydujący o formie i jakości komunikacji wizualnej.

4. Doroczna Wystawa Stowarzyszenia Twórców Grafiki Użytkowej

4. Doroczna Wystawa Stowarzyszenia Twórców Grafiki Użytkowej

Ideą STGU jest głównie obrona niezależności twórczej projektantów oraz prawideł i reguł rzetelnego dizajnu. Swoją misję STGU realizuje poprzez działania edukacyjne (cykle wykładów), propagatorską (konkursy i publikacje) oraz wystawienniczą (galeria STGU i wystawa doroczna członków STGU). Wystawy doroczne są okazją do prezentacji aktualnych prac ze wszystkich dziedzin grafiki użytkowej – od logotypów i identyfikacji wizualnej poprzez plakaty do grafiki internetowej. Taka aktualna i pełna prezentacja daje możliwość poznania najnowszych trendów w grafice użytkowej. Każdorazowo wybierany jest temat wiodący wystawy – w tej edycji będzie nim projektownie logotypów i identyfikacje wizualne.

Kuratorem wystawy jest Michał Warda. Wystawę można oglądać w Piwnicach Zamku do 17 kwietnia 2009 roku. W maju będzie można zobaczyć ją w Rondzie Sztuki w Katowicach.

CENTRUM SZTUKI WSPÓŁCZESNEJ ZAMEK UJAZDOWSKI
ul. Jazdów 2, 00-467 Warszawa

Dodaj komentarz