• 2009-03-31

MONO w Starym Browarze

5 kwietnia 2009 roku o godzinie 20.00 w Starym Browarze w Poznaniu, odbędzie się koncert japońskiej grupy MONO. Zespół promuje swój nowy album Hymn To The Immortal Wind. Specjalnym gościem będzie Jeniferever.

Dokładnie na czas 10 rocznicy, grupa MONO powraca ze swoim piątym, studyjnym albumem. Po trwającej 5 lat trasie koncertowej zespół zahibernował się na około rok, aby skupić się wyłącznie na tworzeniu Hymnu. Obszerne instrumentarium zawiera smyczki, flety, organy, fortepian, dzwonki oraz kotły. Jest w tym pewna intymność, zarówno piękna jak i lekko przerażająca, uchwycona i nagrana na taśmy analogowe, przy udziale Steve’a Albiniego.

MONO japoński zespół post-rockowy został założony w Tokio w 1999 roku. Grupa wykonuje rozbudowane instrumentalne utwory, oparte głównie na brzmieniu gitar, którym oprócz perkusji czasem towarzyszy także fortepian. Muzyka grupy jest bardzo emocjonalna, wyciszona i stonowana, czasami urozmaicana fragmentami nieco mocniejszymi, bardziej rockowymi. Zespół jest znany z żywiołowych koncertów, jak również z doskonałego, wirtuozerskiego opanowania gry na instrumentach. Kwartet Mono przy pomocy klasycznie rockowego instrumentarium łączy w jedno wątki minimalizmu, psychodelii, trance rocka uzyskując wyraziste brzmienie porównywane z dokonaniami Sonic Youth, Grateful Dead, Godspeed You Black Emperor czy Mogwai. Długie instrumentalne kompozycje powoli rozwijają się ewoluując w stronę coraz bardziej ekstatycznego, niemal rytualnego zgiełku.

Stary Browar
Poznań, ul. Półwiejska 42

Dodaj komentarz